Obránce Miroslav Mařík se zapojil do tréninku. S Bohemkou věří ve tři body

Dvaadvacetiletý zadák Miroslav Mařík se po dlouhodobém zranění zapojil do tréninku. Zápasy odvetné části třetí ligy zatím sleduje jen v roli diváka, ale v brzké době by měl naskočit do hry. „Nechci to uspěchat,“ říká písecký stoper a poctivě dohání fyzičku.

Dlouhodobě jsi marodil, co se ti vůbec stalo?
Začátkem minulého roku se mi stal úraz s kolenem proti Lomu v přípravném zápase. Dlouho trvalo, než jsem se dostal k nějakému doktorovi a na magnetickou rezonanci. Naštěstí díky mým kamarádům z Mirovic a jejich kontaktům se to později povedlo. A nakonec poslední verdikt byl takový, že při zákroku, co se mi stal, se zjistil ještě problém s chrupavkou. Ke konci roku jsem si bohužel udělal další úraz, když jsem byl ve špatnou dobu na špatném místě a natrhl jsem si vazy v kotníku.

Marodi Miroslav Mařík a FRantišek BelejJak jsi na tom teď?
Aktuálně už jsem v tréninkovém procesu, postupně se od začátku března začínám vracet a připravovat. Ze začátku to byla posilovna, teď už je to hřiště a nabírání kondice, která mi pochopitelně z minulého roku chybí.

Chodíš se na kluky pravidelně dívat? Kdy tě tedy uvidíme na hřišti?
Na domácích zápasech jsem byl, venkovní s klukama zatím nejezdím. Ale koukám vždy live na Tvcomu. Doufám, že všechno půjde dobře, cítím se už lépe, koleno je v pořádku a kotník zatím také drží. Jen doběhat nějakou tu fyzičku, co mi chybí. Doufám, že co nejdříve, ale nechci nic uspěchat. Chci jít do zápasu připravený. Samozřejmě, když se mnou trenéři budou počítat.

Co říkáš na start jara a zisk pěti bodů?
Za mě je to trochu škoda, podle mě jsme mohli mít klidně bodů o něco více. Je škoda posledního zápasu, kde jsme dostali gól na konci zápasu, v němž jsme dlouhou dobu vedli. S Přešticemi jsme z toho možná taky mohli vytěžit více, ale v konečném důsledku tomu remíza asi sluší. A prvním zápasu v derby s Dynamem jsme dostali dva blbé góly po našich chybách a výsledek mohl být také trochu jiný.

V páteční předehrávce přijede podzimní vítěz. Zápas s béčkem Bohemky by mohl přilákat fanoušky. Počasí asi moc nenahrává tomu, že by se hrálo na hlavním stadionu, že?
Určitě to nebude lehký zápas, ale věřím, že na našem domácím hřišti budeme bodovat. Doufám, že počasí bude dobré a určitě bychom byli rádi, kdyby přišlo co nejvíce lidí a fanoušků. Celý týden bychom měli chodit trénovat na trávu, takže by se páteční zápas měl odehrát na hlavním hřišti.