Písečtí fotbalisté běželi pro Athelas

Nedělní charitativní akce Běh mezi mosty pro domácí hospic Athelas se zúčastnilo 505 závodníků a setkala se s velkou ochotou lidí pomáhat.

Dobrou věc podpořili i písečtí fotbalisté a na sbírku pro Athelas přispěli 15 tisíci korun. Za FC Písek se běhu na 3,4 km zúčastnili předseda klubu Leoš Gornický, sportovní ředitel Josef Šácha, asistent trenéra A-týmu Rostislav Baďura, šéftrenér mládeže Karel Syrovátka s Martinem Jirsou, hráči třetiligového týmu a mládežníci.

Hráči prvního týmu sice měli náročný sobotní duel s Motorletem v nohách, ale pomoc druhým neodmítli. Na startu vyběhl celý půltucet. Martin Voráček, Ondřej Běloušek, Štěpán Koreš, Stanislav Vokurka, Sebastian Novák a Dominik Štěch. „Únava byla znát, ale běželi jsme to na dobrou věc. Rádi jsme se zúčastnili,“ řekl k nedělní vydařené akci záložník Štěch.

Domácí hospic Athelas vznikl v Písku v prosinci roku 2014. Má k dispozici vlastní multidisciplinární tým a jeho hlavním posláním je poskytovat péči, pomoc a podporu terminálně nemocným pacientům (umírajícím), kteří chtějí být doma a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.