Trenér Milan Nousek hodnotí přípravu a představuje plány do jara

Generálku s rezervou Táborska písečtí hráči zvládli úspěšně a už vyhlížejí start druhé poloviny sezony v ČFL. Jak hodnotí zimní přípravu trenér Milan Nousek a jaké má jeho tým cíle v jarních odvetách?

Fotbalisté Písku zahájili zimní přípravu 8. ledna 2024. Během necelých dvou měsíců nabírali kondici v píseckém areálu, absolvovali náročné soustředění na Šumavě (v Nových Dvorech) a sehráli na vlastní umělce pět přátelských zápasů plus zimní turnaj v Kamenici nad Lipou, kde opět skončili na druhém místě. V generálce remizovali bez gólů s posíleným béčkem Táborska.

Příprava probíhala podle plánu. Spokojenost kalí jen marodka v mužstvu. „Hodnotil bych ji výborně, kdyby kabinou neproběhly různé nemoci, které se prostřídaly na hráčích. A bohužel to, co jsme dokázali nabrat v prvních týdnech, se u některých nemocných hráčů malinko poztrácelo. Nejsme profesionální klub, abychom je dokázali ohlídat. Někdo chodí do práce, někdo do školy a náchylnost k onemocněním je tak daleko větší,“ mrzelo Nouska, že pokaždé někdo vypadl z přípravy. „Po kondiční stránce jsem maximálně spokojený. Kolegové Michálek, jako kondičák, a Baďura to připravili a nastavili výborně. Problémy s fyzičkou určitě nebudou,“ dodal s úsměvem hlavní kouč.

Pořádnou prověrkou byla přátelská utkání s celky z F:NL, která dokonale odhalila chyby a slabiny v defenzívě. „S ohledem na to, že máme relativně mladé mužstvo, je to většinou o chybách. Když jich uděláme co nejmíň, neměl by být problém. Z toho důvodu jsme v zimě hráli proti čtyřem druholigovým týmům a některé nás na nich dokázaly nachytat, ať už to bylo Táborsko či Žižkov. My jsme se je snažili průběžně odstraňovat, aby se nestaly v mistrovských zápasech,“ řekl k náročným zimním soubojům Nousek.

Výsledkově tedy mohl být písecký trenér s přípravou spokojený, žádný propadák se nekonal. Co se týče sestavy, tak kromě bezgólové generálky proti Táborsku B nastupovali pravidelně všichni členové kádru. „Chtěli jsme je vidět v akci, každý dostal příležitost,“ poznamenal Nousek.

Do jarních odvet půjdou žlutomodří z osmé příčky. „Byl bych rád, kdybychom skončili minimálně na pozici, na které jsme zakončili podzim. Samozřejmě by bylo hezké posunout se výš, do popředí tabulky, někam za vedoucí čtveřici. K tomu můžeme nakročit již v prvním utkání s Povltavskou,“ prozradil plány do jara Nousek. „Rozhodně nechceme mít starosti s udržením do předposledního kola jako minulý rok,“ dodal rezolutně.

VÝSLEDKY V ZIMNÍ PŘÍPRAVĚ

FC Písek – FC Silon Táborsko 1:4 (1:3)
Góly:
40. Bicenc – 27. Svatek, 30. Kalousek, 43. (pen.) Dordić, 66. Šašinka.

FC Písek – FK Dukla Praha 1:1 (1:0)
Góly:
21. Arzberger - 76. Holiš.

FC Písek – FK Viktoria Žižkov 0:4 (0:1)
Góly:
44. Kovinić, 57. F. Ret, 75. a 88. Sodoma.

FC Písek – 1.FK Příbram 2:2 (2:0)
Góly:
33. Arzberger, 40. Bartizal – 60. Fišl, 90. Fall.

Turnaj v Kamenici nad Lipou - O pohár starosty města
I. semifinále: FK J. Hradec 2:0 (1:0), 27. Belej, 59. Dohnal
finále: FC Táborsko B 1:3 (0:2), 46. Baďura - 2. a 9. Dordić, 43. Nešický.

FC Písek – FC Táborsko B 0:0