ČFL A , 2. kolo, 7. 8. 2021, 10:15 hod.
TJ Jiskra Domažlice
1:3
Poločas: 0:1, Góly:30. Mužík z pen., 52. Bauer, 83. 14. Brabec – 90. Bílý. Rozhodčí: Aubrecht – Jati, Kolátor. ŽK: 2:3 (10. Pravda, 21. Volf – 35. Bauer, 39. D. Černý, 89. Jahn). Diváků: 550.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, K. Kulík, Kotrba – Kalousek (85. Vojta), Pravda (85. Bílý), Volf (85. Mařík), Pineau (71. Petr) – Koreš, Voráček.

Utkání před solidní návštěvou mělo od počátku velmi svižné tempo. Oba soupeři byli aktivní a domácí celek s několika mladíky, kteří začínají v dospělém fotbalu a kvůli covidové pandemii ztratili důležitou přechodovou sezonu, statečně vzdoroval kvalitnímu týmu Domažlic až do 30. minuty, kdy rozhodčí nařídil z pohledu Jihočechů spornou penaltu. „Do tohoto okamžiku dokázali kluci plnit pokyny a odolávat nejtěžšímu tlaku hostů. Jenom škoda, že jsme řešili zbrkle některé útočné akce. Dostávali jsme tím soupeře na koně,“ přiznal písecký trenér Milan Nousek ml.

Ze značky pokutového kopu napřáhl kapitán hostí Petr Mužík zkušeně do protipohybu brankáře Jana Satrapy a otevřel skóre. Závěr poločasu ovlivnila oboustranná nervozita provázená tvrdými zákroky, ale také teatrálními pády hráčů na kvalitně připravený trávník. „Musím pochválit perfektně připravené hřiště, což v rámci ČFL rozhodně není pravidlem. Pořádajícímu klubu za to skládám poklonu,“poznamenal domažlický trenér Pavel Vaigl. Krátce před přestávkou se v obrovské šanci ocitl hostující Petr Došlý, jeho sólo z levé strany však obětavým zákrokem zneškodnil Jan Satrapa.

Prosadil se debutant

Sedm minut po obrátce přidali hosté druhou trefu z nádherně vyřešené standardní situace. Od rohového praporku Petr Mužík naservíroval míč ukázkově na hlavu Marka Bauera, který nechytatelně zakončil u protilehlé tyče. Domácí pod tíhou dvougólové ztráty neházeli flintu do žita a pouštěli se do útočných aktivit, které režírovala především dvojice Štěpán Koreš – Martin Voráček, nedokázali však vážně ohrozit brankáře Lukáše Brycha. Jediným nebezpečným pokusem zacíleným mezi tyče zůstala střela Marka Kalouska z 25. minuty.

V 83. minutě zaspala nešťastně písecká obrana i gólman Jan Satrapa a domažlický David Brabeczakončoval zblízka do opuštěné branky. Pět minut před vypršením základní hrací doby poslali domácí trenéři do hry najednou trojici čerstvých hráčů a jeden z nich, čerstvě osmnáctiletý Tom Bílý, zkorigoval v 90. minutě výsledek na konečných 1:3. Akce se zrodila po rohovém kopu Štěpána Koreše, když nejprve hlavou neuspěl Karel Kulík a následně se prosadil dorážející Tom Bílý při své premiéře za A-tým.