MOL Cup: Postupujícího určil až penaltový rozstřel

Ani sto dvacet minut nestačilo k rozhodnutí o postupujícím do 2. kola MOL Cupu na stadionu u Ferdinandova pramene. Domácí Viktoria Mariánské Lázně uhrála s třetiligovým Pískem nerozhodný výsledek. V penaltovém rozstřelu se předvedl písecký brankář Satrapa a zajistil svému týmu postup do další fáze.

MOL Cup, poh., 11. 8. 2021, 18:00 hod.
FC Viktoria Mariánské Lázně
1:1p
Poločas: 1:1, Góly:22. Holub – 18. (pen.) Koreš. Rozhodčí: Kastl – Kožár, Mudra. ŽK: 5:2 (Drahorád 2, Popovič. Fr. Nedbalý, J. Nedbalý – Volf, Koreš). ČK: 1:0 (95. Drahorád). Diváků: 44.
FC Písek: Lalák (115. Satrapa) - Kotrba, K. Kulík, Mařík, Vojta (46. Voráček) – Pravda (77. Petr), Volf – Pineau, Koreš, Kalousek (70. Stejskal) – Belej.

Písečtí nastoupili na západě Čech v pozměněné sestavě. Příležitost dostali brankář Lalák, v obraně Vojta a v útoku čerstvá posila František Belej (21 let), který přichází na hostování z Příbrami. „Záměrně jsme na nedělní utkání v Příbrami šetřili trojici Běloušek, Sajtl a Satrapa, který pak šel odchytat penalty,“ sdělil trenér Milan Nousek ml.

Divizní soupeř stačil se silami první poločas, v němž padly oba góly. Nejprve byl v šestnáctce domácích faulován Belej a Štěpán Koreš nařízenou penaltu proměnil. Za pět minut se radovali z vyrovnání viktoriáni zásluhou přesně hlavičkujícího Petra Holuba.

Druhé dějství dlouho nabízelo především úporný boj bez větších šancí. „Domácí jsme začali přehrávat, ale nevytvořili jsme si žádnou velkou příležitost,“ mrzelo Nouska.

V třicetiminutovém prodloužení, v němž se domácí museli obejít bez vykartovaného kapitána Drahoráda, se nerozhodlo a na řadu musel přijít penaltový rozstřel. „My jsme takticky poslali do branky na penalty Satrapu a znovu ukázal, že penalty umí. Domácím chytil dvě, zatímco my jsme nedali jen jednu,“ uvedl Nousek k úspěšné sázce na penaltového specialistu.

Penalty ze strany hostujícího mužstva zahrávali Belej, Pineau, Voráček, Mařík (nedal) a postup stvrdil pátý v pořadí Koreš, který nezaváhal ani napodruhé.

Do příštího kola MOL Cupu se už zapojí prvoligové celky. „Snad se na nás při losu usměje štěstí a v dalším kole dostaneme atraktivního soupeře, abychom si zápas užili jak my, tak i naši věrní fanoušci,“ přál si Nousek.