Písečtí utržili debakl v Přepeřích a s pohárem se loučí

Fotbalisté Písku vypadli ve 2. kole domácího poháru po debaklu 0:6 s třetiligovým FK Přepeře. Žlutomodří v pozměněné sestavě mezi 19. a 28. minutou inkasovali čtyři góly a nepotvrdili skvělý výkon s Benešovem.

MOL Cup, 2. kolo, 24. 8. 2021, 17:00 hod.
FK Přepeře
FC Písek
6:0
Góly:19. Hadaščok, 23. Kventsar, 25. Nesvadba, 28. Novák, 37. Bulíř, 88. Synek. Rozhodčí: Tryzna – Fišer, Rychtár. ŽK: 2:2 (Kventsar, Pavlata – Pineau, Stejskal). Diváků: 160.
FC Písek: Lalák – Pineau, Běloušek, Mařík, Kotrba – Kalousek (75. Baďura), Pravda, Schramhauser, Hrachovec (46. Stejskal), Voráček (32. Petr) – Belej.

V sestavě Písku došlo na pět změn, ale první poločas svěřenci Milana Nouska absolutně nezvládli. „Prostor dostal zbytek týmu, ale možná se projevila určitá nesehranost a také euforie z pátečního zápasu,“ hledal příčiny vysoké porážky Nousek.

Zkušený domácí celek se ujal vedení v 19. minutě, kdy se po centru zprava prosadil zblízka Hadaščok. Z podobné situace z druhé strany přišel druhý úder, otřesené hosty dorazil po rohu u zadní tyče volný exligista Nesvadba a po ztrátě míče ve středu pole to bylo během devíti minut rázem 4:0! „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, bohužel jsme se prezentovali v prvním poločase špatným výkonem a vykoledovali jsme si tenhle výsledek,“ krčil rameny nad stavem 5:0 zklamaný Nousek.

Půltucet v Českém ráji...

„Druhý poločas jsme chtěli důstojně dohrát. Pro mladé kluky to byl zápas, ve kterém se mohli něco naučit. Byli jsme aktivní, chtěli jsme hrát. Domácí však mají vyspělé mužstvo a takticky to odehráli velice slušně. My jsme si z těch pološancí nedokázali nic vytvořit, abychom zaznamenali aspoň čestný úspěch,“ líčil písecký trenér. V poslední minutě ještě píseckou nálož dokonal náhradník Synek.

Písecký kouč musel řešit další nepříjemné starosti. „V prvním poločase jsme museli nuceně střídat Voráčka a o přestávce Hrachovce, který jel s podezřením na naražená žebra do nemocnice. Snad budou příště všichni v pořádku a sobotní zápas v Sokolově zvládneme,“ posteskl si Nousek.

Jediný pozitivem úterního výletu na sever Čech byl premiérový start benjamínka Rostislava Baďury mladšího, syna píseckého asistenta trenéra. „Baďura junior odehrál velice slušných patnáct minut. Tatínkovi to malinko kazil ten výsledek, ale jinak byl vnitřně spokojený,“ uvedl k nadějnému výkonu čerstvě 16letého debutanta.