Písečtí si poradili na sněhu s mladíky Dynama

K dalšímu přípravnému utkání si fotbalisté FC Písek pozvali v pátečním podvečeru kombinovaný tým českobudějovického Dynama, tvořený z hráčů dorostu a B-týmu. Domácí jedenáctka zvítězila 3:1.

Muži příprava, Přátelské utkání, 26. 11. 2021, 18:00 hod.
SK Dynamo ČB U19
3:1
Poločas: 1:0, Góly:38. Belej, 58. a 65. Petr - 67. Zítek. Rozhodčí: Pravda - Lepič, Kaštánek.
FC Písek: Satrapa (30. Hanus, 60. Lalák) – Sajtl, K. Kulík, Volf, Kotrba – Baďura, Schramhauser, Bílý, Koreš, Pineau - Belej. Střídali Vojta, Pícha, V. Kulík, Kynkor, Petr, Voráček, Hrachovec.
SK Dynamo ČB U19: Lerch – Bízek, Bastl, Novák, Šimoník - Hora, Polanský, Bečvář, Macák - Kodad, Kmec. Střídali Čoudek, Plucar, Malecha, Zítek, Bouguetouta.

Domácí si vytvořili po hodině hry tříbrankový náskok, Českobudějovičtí se střelecky prosadili až dvacet minut před koncem, když korigoval střídající Lukáš Zítek. Úvodní trefu páteční přípravy obstaral sedm minut před koncem první půle František Belej.

V dresu Písku na sebe výrazně upozornil 19letý Adam Petr, který do třetiligového klubu přišel před touto sezónou právě ze Střeleckého ostrova. Na hřiště se dostal až ve druhém poločase, byl ale u všeho podstatného, co se ve druhých pětačtyřiceti minutách na trávníku událo. Nejprve po samostatném úniku přeloboval gólmana na 2:0 a podruhé se prosadil přesnou střelou k tyči.

Na těžkém terénu se nehrál kdovíjak pohledný fotbal. Umělý trávník zasypal sníh, na kterém to měly oba týmy těžké. Lépe se s danými podmínkami vypořádali písečtí fotbalisté a dovedli zápas do vítězného konce. „Měli jsme větší fotbalovou kvalitu a soupeře jsme přehráli i kombinačně. Jsme rádi, že budějovičtí kluci dorazili a že jsme si mohli zase zahrát. Vyzkoušeli jsme opět řadu mladých hráčů, takže utkání splnilo naše očekávání,“ liboval si písecký trenér Milan Nousek, který mohl být tentokrát spokojený i s výsledkem.

Oproti předchozímu zápasu s Duklou B měl kouč k dispozici kompletní kádr a dal tak příležitost většímu počtu hráčů. V brance se prostřídali po půlhodině tři brankáři, včetně testovaného Marka Hanuse z Protivína. „Minule se nám nečekaně ozvala Aritma Praha s prosbou, jestli bychom si s nimi zvládli zahrát. Z toho důvodu jsme kádr rozdělili na dva týmy, z nichž jeden hrál proti Dukle a druhý následující den s Aritmou,“ vysvětlil vzniklou situaci Nousek.

S rezervou Dukly Písek minulý týden prohrál 2:3 a v následném narychlo sjednaném utkání podlehl Aritmě s větším počtem dorostenců v sestavě 1:2. Nouskovi svěřenci zakončí tréninkový blok příští pátek domácím zápasem s béčkem Bohemians (16).