Štěstí přálo poslednímu. Vítězná injekce Sokolova s Pískem

Písek v Sokolově nenaplnil roli favorita a druhého týmu tabulky. S posledním Sokolovem prohrál smolně 1:2. Domácí Baník poprvé bodoval.

ČFL A , 5. kolo, 28. 8. 2021, 10:15 hod.
FK Baník Sokolov
2:1
Poločas: 1:0, Góly:44. (pen.) Kovář, 80. Mlika - 55. Schramhauser. Rozhodčí: Paták - Duda, Kastl. ŽK: 2:2 (Hajdo, Stockner – Pravda, Sajtl). Diváků: 150.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Volf, Kotrba – Kalousek (85. Bílý), Pravda (46. K. Kulík), Schramhauser (85. Petr), Hrachovec (70. Stejskal) – Koreš – Belej.

Píseckým scházel pouze marod Voráček, jinak byl tým kompletní. Do Sokolova vyrazil auty už v pátek. „Podřídili jsme zisku bodů všechno, nechtěli jsme nic podcenit, ale bohužel se všechno spiklo proti nám,“ posteskl si po porážce v Sokolově kouč Milan Nousek.

Velkou roli sehrál těžký terén, který byl na samé hranici regulérnosti. Na hřišti se dělaly louže, jakákoliv kombinace nepřidala v úvahu. „Podmínky byly stejné pro oba celky. Teď už nemá cenu spekulovat, zda se vůbec mělo hrát. My jsme byli fotbalovější a těžký terén nahrával domácím,“ poznamenal Nousek.

Další šok přišel v závěru prvního poločasu, kdy rozhodčí Paták nařídil po rohovém kopu penaltu, které se divili i domácí příznivci… Exekuce se ujal Kovář a poslal míč na opačnou stranu, než kam se vrhl brankář Satrapa.

Do druhého poločasu Písečtí změnili rozestavení, Pravdu vystřídal důrazný Kulík, který si odstál červenou kartu s Benešovem v úterním poháru. Deset minut po přestávce fauloval domácí Hajdo (předloni hrál v Písku), Běloušek téměř z poloviny hřiště nacentroval do šestnáctky, kde Schramhauser hlavou ukázkově vyrovnal. Zakrátko se na vápně chystal ke střele Kalousek, ale obránci na poslední chvíli zblokovali na roh.

Písečtí hrozili rychlými útoky. Zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne druhý gól do sokolovské sítě. V 69. minutě pálil z hranice šestnáctky ukvapeně nad Kalousek, když mohl ještě přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. Za tři minuty to zkoušel ze stejné pozice Schramhauser, brankář Štrunc vytáhl pohotovou střelu k tyči na roh. Další útok nedotáhl Kalousek, který zbytečně kličkoval do dvou obránců.

Štěstí nakonec přálo baníkovcům. Z ojedinělého útoku využil volného místa na pravé straně Řezáč, ani dva obránci jej nedokázali zastavit a jeho centr na zadní tyč poslal do opuštěné branky 41letý veterán Mlika. Při závěrečném vabanku zahrozil z otočky Kulík, ale míč letěl těsně vedle. Sokolov už náskok uhájil a slavil první vítězství v ČFL.