Písecký tým se zahojil po dvou porážkách doma proti Karlovým Varům

Písečtí fotbalisté se vyhoupli po čtyřech kolech ČFL na druhou příčku v tabulce, ale potom jim spadl hřebínek. Pohárový debakl 0:6 v Přepeřích a následná ztráta bodů v Sokolově po výsledku 1:2 je vrátily na zem. Příležitost odčinit nezdary využili v domácím duelu se Slavií Karlovy Vary, byť se hodně natrápili na cestě za jednogólovým vítězstvím.

ČFL A , 6. kolo, 3. 9. 2021, 19:00 hod.
FC Slavia Karlovy Vary
1:0
Poločas: 0:0, Góly:51. Kotrba. Rozhodčí: Krejsa - Blažej, Doubrava. ŽK: 3:3 (35. Běloušek, 87. Petr, 90.+3 Sajtl – 21. Knop, 27. Debellis, 32. Hudec). Diváků: 480.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Kulík, Kotrba – Kalousek (78. Pineau), Volf, Schramhauser (85. Mařík), Hrachovec (78. Petr) – Koreš (46. Pravda) – Belej (70. Stejskal).
FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Dubnička, Skala, Tůma, Knop - Hudec, Vokáč, Prágr, Shorný (68. Farid) - Červený, Debellis.

První výraznější příležitost měl v 5. minutě karlovarský Štěpán Dubnička. Jeho střelu obětavě zblokoval písecký kapitán Ondřej Běloušek. Tentýž hráč ve 21. minutě zahrával trestný kop, avšak míč proletěl těsně kolem pravé tyče. Zanedlouho se dostal ke střele zdálky Patrik Schramhauser a naplánoval dráhu balonu nad břevno. Hodně zajímavé šance domácího týmu se dostavily v závěru poločasu. Agilní Ondřej Sajtl zprava centroval na hlavičkujícího Františka Beleje, poslední u míče byl karlovarský brankář Jiří Chára. Po centru Štěpána Koreše (odstoupil po půli kvůli svalovým problémům) překopl branku Karel Kulík.

Rozhodující situace nastala šest minut po obrátce. Rychlou akci domácího týmu se snažil zakončit František Belej, načež se dostal k odraženému míči krajní obránce Adam Kotrba a z levé strany nezadržitelně rozvlnil síť. Devatenáctiletý hráč zaznamenal již třetí podzimní gól. „Počíná si také velmi dobře takticky v obranné fázi. Vzhledem k jeho věku můžeme reálně předpokládat, že výkonnostně dál poroste. Je to super mít takového hráče z vlastního dorostu,“ mnul si ruce trenér Milan Nousek ml.

Po pěti minutách od otevření skóre mohl být potvrzený výsledek, když se Patrik Schramhauser řítil sám na Jiřího Cháru, jenže poněkud zbrkle střílel vedle branky. Za další tři minuty postupoval z levé strany Adam Kotrba, místo účinné střely se však rozhodl pro nevýhodnou přihrávku. Skoro totožné zaváhání zopakoval o chvíli později Václav Hrachovec. Pěknou střelu z pravé strany vyslal Patrik Schramhauser, míč skončil v Chárově náruči. V závěru vyvinuli hosté silný tlak, ale vylámali si zuby na poctivě pracující písecké defenzivě. Co prošlo, to zachránil brankář Jan Satrapa.

Hlasy trenérů:

Milan Nousek ml., FC Písek: Potřebovali jsme uspět v těžkém zápase. Jsou to dobré tři body po dvou porážkách, ale náležitě vydřené. Moc hezké to nebylo. Trápila nás technická stránka, měli jsme spoustu vynucených ztrát, které nás srážely. Chyběl nám moment překvapení, kterým bychom soupeře dostali pod tlak. Když jsme z jasné šance nedali druhý gól, vycítili hosté šanci na vyrovnání. Musím pochválit obranu za to, že dokázala ustát závěrečné minuty a nedovolila skórovat soupeři, který vysunul dopředu i dvoumetrového stopera Ludvíka Tůmu. Celkově jsem rozpolcený z výkonu. Umíme hrát líp.

Marian Geňo, Slavia Karlovy Vary: V Písku se asi nikomu nehraje dobře. Domácí tým patří k nejlepším v lize. Proto jsme nechtěli otevřít hru. Bohužel, před inkasovaným gólem nám uklouzl stoper, což se stalo také při další tutovce domácích, naštěstí pro nás už se nezměnilo skóre. V posledních zápasech se trápíme s koncovkou, dneska nás uskákal zkušený stoper Ondřej Běloušek prakticky sám.