V Plzni řádil Káčer

Fotbalisté Písku prohráli v Plzni s domácí rezervou Viktorie 1:3, byť byla hra dlouho vyrovnaná a příležitosti měli i Písečtí.

ČFL A , 12. kolo, 17. 10. 2021, 10:30 hod.
FC Viktoria Plzeň B
3:1
Poločas: 1:0, Góly:60. a 80. Káčer, 8. Jedlička – 58. Pineau. Rozhodčí: Lerch – Opočenský, Trska. ŽK: 68. Šimek – 36. Voráček, 66. Kalousek, 81. Sajtl.
FC Viktoria Plzeň B: Tvrdoň – Vach, Čihák (70. Kodýdek), Fišer, Šimek – Gaszczyk, Káčer, Pešek (78. Kolerus) – Kayamba (78. Prokop), Jedlička (86. Krátký), Falta.
FC Písek: Satrapa – Mařík (87. Petr), Běloušek, K. Kulík, Kotrba – Kalousek (74. Bílý), Volf, Schramhauser, Koreš, Pineau (60. Sajtl) – Voráček (74. Hadáček).

Do duelu vstoupili lépe Plzeňští, když posila z ligového áčka Káčer našel ve vápně spoluhráče Jedličku, který z bezprostřední blízkosti nedal píseckému brankáři Satrapovi šanci. Jinak vyrovnaný první poločas přinesl ještě několik brankových příležitostí na obou stranách, gól už ale v prvních pětačtyřiceti minutách nepadl a Viktoria tak vedla 1:0.

Největší šanci měl v první půli Koreš, s jeho přízemní střelou si ale domácí brankář poradil. V 58. minutě už to ale hostům vyšlo. Proti zakončení Kotrby ještě stačil gólman Tvrdoň zasáhnout, na dorážku Pineaua do odkryté brány už ale nedosáhl.

Bohužel pro Písek netrvala plzeňská odpověď dlouho. Už za necelé tři minuty poslal pendl Káčer svůj tým znovu do vedení, když centr Šimona Falty poslal bez přípravy do sítě. Písek pak vrhl všechny síly do útoku, čárou přes rozpočet však byl třetí gól v jeho síti. Brankář Satrapa nezkrotil dalekonosnou střelu Káčera a míč skončil nešťastně za jeho zády.

Jihočeši měli na vyrovnání už jen deset minut a to bylo na dotažení dvougólového manka málo. Přesto mohli v nastaveném skóre alespoň kosmeticky upravit, avšak Sajtl nepropálil hradbu bránících těl za překonaným brankářem.

Milan Nousek (trenér Písku): „Bylo to vcelku vyrovnané utkání, ale bohužel jsme neproměnili naše šance, které jsme si vytvořili. Nebylo jich mnoho, ale ani Plzeň jich neměla víc. V koncovce nás ale domácí předčili. Škoda, že jsme brzy po vyrovnávacím gólu opět inkasovali. Brankář Satrapa si při třetím gólu vybral slabší chvilku, ale to se stává. Pak už to bylo těžké. V domácím týmu nastoupilo několik posil z áčka a Káčer byl dnes rozdílovým hráčem.“