Písečtí podlehli pražské Dukle 0:4

Ve třetím přípravném zápase se v sobotu dopoledne písečtí fotbalisté střetli proti Dukle Praha, která bez větších problémů zvítězila 4:0. V prvním poločase se prosadil Ciencala, ve druhé půli se o góly postarali Bin, Adediran a Buchvaldek.

Muži příprava, přátelské, 22. 1. 2022, 10:15 hod.
FC Písek
FK Dukla Praha
0:4
Poločas: 0:1, Góly:11. Cienciala, 47. Bin, 50. Adediran, 73. Buchvaldek.
FC Písek: Satrapa (70. Lalák) – Sajtl, K. Kulík, Mařík (65. Velek), Kotrba (80. M. Kynkor) – Stejskal (60. Hadáček), Hrachovec, Němeček, Veliký (46. Mašek) – Koreš (80. Pícha), Voráček (65. Bílý).
FK Dukla Praha: 1. poločas: Rada – Barac, Kozma, Konan, Kovernikov – Cienciala, Uhlíř, Jeřábek, Šebrle (20. Bin) – Hrubeš, Hodek.
2. poločas: Reichl – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozel, Buchvaldek – Adediran, Pázler, Bin.

Zimní příprava bývá zpravidla nejnáročnější část roku pro fotbalisty a pro ty písecké tomu není jinak. Po dvou těžkých zkouškách je čekala další.

Do zápasu vstoupil lépe pražský celek, který měl po pár minutách první slibnou šanci, kterou ale zlikvidoval skvělým zákrokem gólman Satrapa. Chvíli poté se dostali do zakončení i domácí, když zakončoval Koreš, trefil ale pouze připraveného Filipa Radu. V 11. minutě se prosadili Pražané zásluhou Ciencialy.

Následoval souvislejší tlak Písku a přicházely náznaky i šance. Po přiklepnutí od spoluhráče zakončoval opět Štěpán Koreš, trefil však pouze střed brány. A do třetice, Štěpán Koreš se o pár minut později objevil v další příležitosti, ale ani v té se mu nepodařilo skórovat.

Hra byla v prvním poločase celkem vyrovnaná, šance přicházely na obou stranách, jednu z nich měl písecký Václav Hrachovec, když si navedl míč na střelu a orazítkoval břevno Radovy brány.

Do druhé půle nastoupila Dukla v téměř jiné jedenáctce. Z prvního poločasu zůstal akorát Barac a Bin, který vystřídal po 20. minutách zraněného Šebrleho.

Písek po přestávce doplácel na individuální chyby a Dukla trestala. Hned na začátku Písečtí dvakrát inkasovali, trefili se Bin a krátce po něm Adediran. Velkou šanci měl pak i Pázler, jenže se mu nepodařilo skórovat. Deset minut před koncem zvyšoval na konečných 4:0 Buchvaldek.

Za písecké nastoupilo z lavičky v průběhu i spoustu dorostenců, z důvodu různých zranění a karantén. „Na začátku týdne vždy čekáme, kdo spadne do karantény,“ říká vedoucí mužstva Grobár.

„Ve středu jedeme na béčko Dynama a v sobotu do Ústí nad Labem, čeká nás tvrdá práce,“ mluví o následujícím programu Písku Grobár.