Ani na severu Čech se žlutomodří nevyvarovali zbytečných chyb

Anglický týden završili fotbalisté Písku sobotním dopoledním utkáním v Ústí nad Labem. Na hřišti účastníka druhé ligy, jehož trénuje David Jarolím, prohráli 0:3. Severočeši dokázali zkušeně potrestat individuální chyby Píseckých.

Muži příprava, přátelské, 29. 1. 2022, 11:00 hod.
FK Ústí nad Labem
FC Písek
3:0
Góly: 10. Krobot, 48. D. Černý, 83. Gonzalez.
FC Písek: Satrapa – Kotrba (55. Veliký), Mašek, Kulík, Mařík – Němeček, Hrachovec – Kalousek (60. Stejskal), Koreš, Sajtl (46. Voráček) - Belej (73. Horon).

První gól padl již v 10. minutě poté, co hosté ztratili balón uprostřed hřiště, a ústecký Ladislav Krobot postupoval sám na brankáře. Své sólo proměnil a Ústí vedlo 1:0. Druhý úder přišel hned po příchodu ze šaten na začátku druhé půle. Písečtí chybovali na hranici vápna a David Černý zvýšil na 2:0 pro Armu. Tečku za utkáním udělal v 83. minutě Lorenzo Gonzalez, který ze strany svůj pokus namířil na přední tyč a byl úspěšný.

„Je to obehraná písnička. Zápas se opět vyvíjel podle obvyklého scénáře. Dopouštíme se individuálních chyb, které soupeři trestají. Nehrajeme vůbec špatně, dostáváme však laciné góly. Soupeř měl šance stejně jako my, ty, ze kterých skóroval, jsme mu ale připravili sami,“ zhodnotil zápas trenér Písku Milan Nousek.

Podle něj by průběhu utkání lépe odpovídal výsledek 1:0. Šance měl i Písek, bohužel však žádnou neproměnil. Zřejmě největší spálil Belej, jenž po přihrávce Koreše přestřelil z malého vápna. Na šance to bylo podle kouče vyrovnané utkání. „Bohužel jsme špatně přistoupili k situacím, ze kterých jsme dostali branky. Ústí podobné chyby neudělalo,“ dodává Nousek po pátém střetnutí v přípravě.

Už ve středu 2. února od 18 hod. se Písečtí střetnou na domácí umělce s béčkem Baníku Ostrava, který je na jihu Čech na soustředění.

Napsal Michal Havelka, foto FC Písek