Písek se s Baníkem Ostrava U19 rozešel smírně

Na žádost soupeře došlo k přesunu přípravného utkání již na úterý 1. 2. od 18:15. Písečtí fotbalisté v něm remizovali s mladíky ostravského Baníku 1:1.

Muži příprava, přátelské, 1. 2. 2022, 18:00 hod.
FC Písek
FC Baník Ostrava
1:1
Góly:10. Kalousek - 55. Dedek.
FC Písek: Satrapa (55. Lalák) - Sajtl, Běloušek, Němeček, Kotrba - Mařík, Kulík (25. Habok, 65. Petr) - Kalousek (65. Bílý), Koreš (61. Hadáček), Mašek - Stejskal.
FC Baník Ostrava: Hrubý - Michlík, Macej (46. Kollek), Remiáš, Dedek - Nevřela, Temel (62. Kedroň), Obuch (Krupička), Bitta (46. Bitta) - Imider (46. Koutný), Látal.

I s oporou Ondřejem Bělouškem v základní sestavě nastoupili fotbalisté Písku, ten se tak vrátil po zranění, které si přivodil v posledním podzimním zápase na hřišti v Rakovníku. Ondřej i proto nastoupil s ochrannou maskou na obličeji.

Zápas se hrál v těžkých podmínkách, vítr a silné sněžení však na fotbalovosti příliš neubíraly. Do utkání lépe vstoupil domácí tým, v 10. minutě vedl středem hřiště balón Koreš, který si vynutil standardní situaci. K ní se postavil levonohý Kalousek a krásnou střelou o tyč poslal Písek do vedení.

Ve 25. minutě Karel Kulík v jednom ze soubojů utrpěl tržnou ránu na obočí a musel do nemocnice na šití, v dalším zápase by tak neměl být k dispozici.

Hra byla ale nadále celkem vyrovnaná a náznaky byly na obou stranách. Jedna z šancí Baníku skončila gólem, když se prosadil obránce Dedek.

Ve zbytku utkání už žádný gól nepadl a výsledek 1:1 odpovídal průběhu na hřišti.

Napsal Václav Kucul