Oslabený Písek vzdoroval Lomu poločas, sedm obdržených gólů je ale příliš

Písečtí přijeli k utkání na sezimovoústeckou umělku proti diviznímu Lomu citelně oslabeni. Někteří hráči jsou v karanténě, jiní jsou zranění, a trenér Nousek tak musel povolat několik dorostenců.

Muži příprava, přátelské, 5. 2. 2022, 15:00 hod.
Sokol Lom
7:0
Poločas: 1:0, Góly:15. a 65. Neužil, 50. Pfeifer, 60. (pen.) Slavík, 62. Do Trung, 80. Musiol, 83. Janů.
Sokol Lom: Pavelec (46. Matoušek) – Madar (46. K. Chotovinský), Vávra, Mácha, Janů – M. Novák (46. M. Rabiňák), Šimák (65. Kavka), Slavík, Grobár (46. Pfeifer) – Neužil, Musiol (46. Do Trung).
FC Písek: Satrapa (70. Kubec) – Sajtl, Běloušek, Němeček, Kotrba – Mařík (30. Habor), Kynkor, Mašek, Stejskal, Kalousek (55. Čibera) – Petr (46. Bílý).

První půle ještě nabídla vyrovnanou hru. Jedinou branku prvního poločasu vstřelil už v patnácté minutě David Neužil. Hráči Písku se snažili, hýřili pohybem, skórovat však nedokázali.

Další góly začaly padat hned po přestávce. Nejprve čerstvý Pfeifer zvýšil po přihrávce Do Trunga na 2:0 a chvíli na to zvyšoval Slavík z penalty na 3:0. Čtvrtý zásah přidal Do Trung, a jak góly v hostující síti postupně přibývaly, písečtí mladíci rezignovali.

Podruhé v zápase se pak trefil Neužil a Lom vedl už o pět gólů. V závěru na konečných 7:0 upravili v rozmezí tří minut Musiol a Janů. To už stál v brance Písku 15letý nadějný brankář Tomáš Kubec.

Milan Nousek, trenér Písku: „Chybělo nám deset fotbalistů, takže sestavu jsem dal dohromady s pomocí dorostenců. Nicméně to nás neomlouvá. Náš výkon byl ostudný a stávat by se to nemělo. K některým gólům jsme Lomu vlastními chybami dost pomohli. Naštěstí ta zranění nejsou dlouhodobějšího rázu a na další utkání už by to mělo být lepší.“