Písek získal skalp druholigového béčka Sparty Praha

Druhý tým druhé nejvyšší soutěže zakončil zimní soustředění u Otavy zápasem s FC Písek. Domácí zásluhou vydařené úvodní desetiminutovky, v níž si zajistili dvougólový náskok, porazili favorita 2:1.

Muži příprava, přát, 19. 2. 2022, 10:30 hod.
AC Sparta Praha B
2:1
Poločas: 2:1, Góly: 7. Mašek, 10. Kalousek - 35. Tvaroh.
FC Písek: Satrapa - Sajtl, Němeček (46. Hrachovec), Běloušek, Kotrba (50. Voráček) – K. Kulík, Koreš – Kalousek (78. Kynkor), Belej, Mašek – Stejskal (60. Petr).
AC Sparta Praha B: Tůma - Chervay, Gelashvili, Vydra, Tvaroh - Dudl, Podhorocký, Jonáš, Holoubek – Turyna, Kozák. Střídali Borkovec, Piško, Vácha, Šimáček, Večerka, Dao, Šilhart.

Sparťané po středeční remíze s Příbramí 1:1 tahali proti Píseckým zpočátku za kratší konec.

Vstup do zápasu měli svěřenci kouče Nouska nadmíru úspěšný. Již v 7. minutě překonal brankáře Tůmu po krásné průnikové přihrávce ze středu hřiště nechytatelnou ranou na zadní tyč ještě s přispěním břevna Dominik Mašek. Zakrátko odražený míč po standardce zakončil technickým obloučkem do sítě Marek Kalousek.

Domácí měli převahu, ale další příležitosti už nevyužili. Naopak Pražané na konci poločasu převzali iniciativu a Karlem Tvarohem snížili. Blízko k vyrovnání měl Kozák, ale Satrapu zachránilo břevno.

Po přestávce se sparťané, kteří postupně poslali do hry sedm čerstvých hráčů, usadili na polovině domácích a měli před píseckou bránou hodně závarů, ale obranu domácích a jistého Satrapu se jim nepodařilo překonat. Střídající Dao nastřelil jen břevno. Poločasový stav se již nezměnil. Písek se těšil z povzbuzující výhry nad druhým týmem druhé ligy.

Nadcházející sobotu 26. února přivítá FC Písek dalšího účastníka F:NL, exligovou Příbram (10,15 hod.).