V duelu s Admirou se jiskřilo. Po vyrovnání v 94. minutě skončil dělbou bodů

Kdo má rád adrenalin, ten si při sledování úterního zápasu Písek – Admira Praha přišel na své. Ti se slabším srdcem naopak mohli utrpět újmu na zdraví.

ČFL A , 15. kolo, 28. 9. 2021, 10:15 hod.
FK Admira Praha
3:3
Poločas: 2:1, Góly:39. Pineau, 45. a 55. Kalousek - 3. Michálek, 66. Douděra, 90. (+4) Herc. Rozhodčí: Ježek - Blažej, Cichra. ŽK: 2:3 (Schramhauser, Stejskal – Kunc, Skalický, Horák). ČK: 1:1 (Hrachovec – Horák, oba po utkání). Diváků: 250.
FC Písek: Satrapa – Mařík, Běloušek, Kulík, Kotrba – Schramhauser, Volf, Pineau (64. Pravda), Kalousek (64. Stejskal) – Hrachovec (82. Koreš), Belej (92. Petr).
FK Admira Praha: Keller – Herc, Skalický, Horák, Martinic (13. Kunc) – Čermák (60. Záruba), Zahálka, Čácha (60. Mošna), Trajhan (60. Pavlata) - Michálek, Douděra (80. Mráz).

Zápas začal pro písecké fotbalisty špatně. Brankář Satrapa, který držel neprůstřelnost 370 minut, inkasoval již ve 3. minutě a hostující Admira šla po gólu Jakuba Michálka do vedení.

Domácí pak dlouho nemohli najít na hru Admiry recept. Písek měl míč možná častěji na kopačkách, hosté však hráli jednodušeji a byli nebezpečnější. Písečtí se prosadili až šest minut před koncem poločasu, když střelecký pokus Štěpána Pineaua zapadl přesně k tyči a bylo srovnáno.

Do kabin šli nakonec spokojenější domácí fotbalisté, když v poslední minutě vymetl výstavní střelou pravý horní růžek brány soupeře Marek Kalousek. Poté, co tentýž hráč z trestného kopu v 55. minutě zvýšil na 3:1, se zdálo, že hráči Admiry jsou na lopatkách a že domácí dovedou utkání v poklidu do vítězného konce.

Jenže se stal pravý opak. V 66. minutě Michal Douděra snížil na 3:2 a hostům narostla křída. Písek nakonec těsné vedení neuhájil. Ve čtvrté minutě nastavení šel při standardní situaci Admiry do pokutového území Písku i brankář Keller a Pražanům se podařilo Ondřejem Hercem vyrovnat na 3:3.

Po závěrečném hvizdu, který následoval bezprostředně poté, se emoce na hřišti rozhořely naplno. Došlo k hromadné potyčce, po níž dostali červené karty domácí Hrachovec a hostující Horák. „Po třetí brance jsme zřejmě trochu podlehli uspokojení z vývoje zápasu a upustili jsme od hry, se kterou jsme do té chvíle slavili úspěch. Je to škoda, protože jsme byli kvalitativně lepší než Admira, která míče pouze nakopávala dopředu na vysunuté hráče a z toho těžila. Dovršením všeho bylo, že jsme neubránili v nastaveném čase standardku a dostali z ní vyrovnávací gól. To se někdy stává a i možná díky tomu je fotbal tak krásný. Bohužel jsme ale dnes v roli těch méně šťastných,“ zhodnotil utkání trenér Písku Milan Nousek.

K závěrečnému incidentu, který se odehrál mezi hráčskými lavičkami, pak dodal: „Rozhodčí už od začátku někdy až nesmyslně pouštěl tvrdou hru, což byla voda na mlýn soupeře, který věděl, že nebude trestaný. Některé zákroky měly skončit žlutou kartou, protože jde o zdraví hráčů. Jejich přehlížením dochází ke zbytečnému vyhrocování zápasu a k zákrokům z obou stran, které jsou za hranou. Rozhodčí to pak nemůže ukočírovat a stačí málo, aby se emoce rozhořely naplno.“