V Příbrami smírně 2:2. Domácí dotahovali v závěru

Pro Příbram to byla generálka na start jarní části F:NL. Písek dokázal po přestávce v rychlém sledu otočit skóre dvěma góly, Středočeši pět minut před koncem vyrovnali na 2:2.

Muži příprava, přátelský, 26. 2. 2022, 12:00 hod.
FK Viagem Příbram
FC Písek
2:2
Poločas: 1:0, Góly: 34. Soldát, 85. Novotný - 63. K. Kulík, 66. Koreš.
FK Viagem Příbram: Smrkovský - Kvída (46. Vokřínek), Halinský, Tregler (60. Fišl), Vilotič (46. Antwi) - Procházka (46. O. Novotný.), Soldát (60. Hájek), Čermák, Pilík, Gembický (60. Petrák) - Wágner (60. Vávra).
FC Písek: Satrapa – Sajtl (46. Voráček), Běloušek, K. Kulík, Kotrba – Stejskal (65. Petr), Mašek – Kalousek (78. Velek), Koreš, Hrachovec (46. Kynkor) – Belej.

Týmy Písku a Příbrami si prohodily pořadatelství, neboť pro Příbramské byl zápas generálkou před prvním ligovým utkáním a druholigové mužstvo ji chtělo odehrát na přírodní trávě.

„Domácí byli lepší na míči, jinak jsme se ale Příbrami dokázali vyrovnat. Výsledek 2:2 je pro nás dobrý a myslím, že i spravedlivý,“ zhodnotil zápas písecký kouč Milan Nousek.

Hosté z Písku si zahráli na přírodním trávníku po delší době a chvíli jim trvalo, než si na něj zvykli. „Je to úplně jiná hra než na umělce a řekl bych, že zejména v první čtvrthodině se to ukázalo. Nějakou dobu jsme se hledali, ale postupem času jsme se s trávníkem sžili,“ říká písecký kouč. Projevilo se to i na zlepšeném výkonu Písku v dalším průběhu utkání.

Domácí od 37. minuty vedli gólem Soldáta, Jihočeši ovšem dokázali nejen vyrovnat, ale dokonce se dostali i do vedení. Po rohovém kopu vyrovnal v 63. minutě se štěstím Kulík a už o tři minuty později Koreš po dobrém presinku a přihrávce Kalouska dal na 1:2. Vedení ale Písečtí neudrželi, když Příbram v závěru vystupňovala tlak a pět minut před koncem vyrovnala Novotným na 2:2.

„Dlouho nás držel dobrými zákroky brankář Satrapa a dobře si počínala i obrana. Tlak Příbrami ale postupně sílil a domácí si zasloužili vyrovnat,“ řekl k výsledku Milan Nousek.