Výsledkově to nebylo ono, zahrát si na přírodní trávě s předním ligovým týmem ale přišlo vhod, říká trenér Nousek

Fotbalisté Písku od úterka začali po vánoční pauze trénovat a v sobotu dopoledne si zahráli také první přípravný zápas. A začali pěkně zostra, neboť prvním sparingpartnerem byla Jihočechům prvoligová Viktoria Plzeň.

Muži příprava 8. 1. 2022, 10:30 hod.
FC Viktoria Plzeň
8:0
Poločas: 2:0, Góly:18. Beauguel, 40. Bucha, 48. Čermák, 55. Havel, 58. Chorý (pen.), 73. Čermák, 76. Mosquera, 79. Havel. Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Duda. Diváci: 350.
FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný, Šulc, Sýkora – Beauguel. 2. poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý.
FC Písek: Satrapa (77. Lalák) – Sajtl, Němeček, Kulík, Mařík (77. Petr) – Kotrba, Volf (59. Velek) – Pineau (46. Mašek, 80. Hadáček), Koreš (77. Vojta), Hrachovec (59. Veliký) – Voráček (46. Stejskal, 80. Bílý).

Zápas měl jednoznačný průběh a prvoligová Plzeň vyhrála 8:0, když si zastřílela zejména ve druhé půli, kdy Písku nasázela šest gólů. „Byl ta takový zápas za odměnu. Zahrát si v lednu na přírodní trávě s aktuálně druhým týmem ligy je pro nás svátek,“ okomentoval první přátelské utkání písecký trenér Milan Nousek.

Plzeňští fotbalisté zahájili zimní přípravu taktéž tento týden a písecký tým oslovili už na podzim. „Asi jsme se jim hodili jako vhodný soupeř na úvod přípravy a my jsme byli zase rádi, že můžeme takový zápas odehrát. Výsledek je pro nás dost nepříznivý, ale budiž,“ řekl k samotnému zápasu, který měl jednoznačný průběh, Milan Nousek.

O vítězství Plzně nebylo pochyb, Píseckým se podařilo ohrozit brankáře Viktorie asi jen ve dvou případech. Utkání mělo pro Nouskovy svěřence přínos především po kondiční stránce. „Museli jsme vynaložit dost sil, abychom stíhali s plzeňskými kluky běhat,“ ocenil trenér.

Příprava Písku začala v úterý, zápasu v Plzni ji ale trenéři nijak nepřizpůsobovali. „Trénovali jsme na hřišti. Zatím žádné tartany ani terény, nijak jsme se ale nešetřili,“ popsal první přípravný týden kouč. Proti Viktorii si zahráli všichni hráči, kteří do Plzně odcestovali.

Napsal: Michal Havelka. Foto: Jan Škrle