Písek neudržel poločasové vedení, mladíci Dynama trestali chyby

Středeční podvečer vyplnili písečtí fotbalisté přátelským zápasem v jihočeské metropoli. Po nadějném průběhu prvního poločasu prohráli s divizní rezervou Dynama Č. Budějovice 1:4.

Muži příprava, Přátelské utkání, 26. 1. 2022, 18:00 hod.
SK Dynamo Č. Budějovice B
4:1
Poločas: 0:1, Góly: 60. a 66. Tolno, 75. a 82. Bastl – 42. (pen.) Belej.
SK Dynamo Č. Budějovice B: Lerch (46. Colin) – Perina, Kladrubský, Bízek, Pineau – Polanský, Javorek, Pravda, Malecha, Tolno – Bečvář. V poločase střídali Hák, Bartyzal, V. Hora a Bastl.
FC Písek: Satrapa (70. Ťažký) – Sajtl (46. Bílý), K. Kulík, Mařík (46. Veliký), Kotrba – Kalousek (46. Stejskal), Hrachovec, Němeček, Voráček (46. Hadáček) – Koreš (60. Horon), Belej (46. Mašek).

Písečtí nastoupili na Složišti i s navrátilci Kalouskem, který byl na zkoušce v Táborsku, a příbramským Belejem. Příležitost dostal Vasil Horon, jenž je v týmu na testech. V sestavě dynamovců byli Pineau s Pravdou, kteří na podzim hostovali právě v Písku.

Již v prvních minutách se blýskl skvělým zákrokem brankář Satrapa, když vychytal zblízka dorážejícího Bečváře. V 15. minutě zahrozili Písečtí po pravé straně, Sajtl zakončoval místo přihrávky nad domácí branku. Zanedlouho mohl skórovat domácí Pravda, ale mířil vedle.

Po půl hodině to zkoušel technicky ligista Tolno, který nemohl odcestovat na soustředění do Turecka s A-týmem kvůli vízu, ale gól přinesla až akce tři minuty před poločasem. Brankář Dynama Lerch fauloval Františka Beleje a nařízenou penaltu sám proměnil.

O poločase obě mužstva prostřídala. A i když domácí již hráli bez opor Kladrubského s Javorkem, zvrátili nepříznivý výsledek čtyřmi góly.

Tolnovu střelu krátce po obrátce stačili obránci zblokovat, v 60. minutě mohl zvýšit písecký Hrachovec, zakončil však mimo tyče střídajícího gólmana Colina. Za pár minut udeřili budějovičtí mladíci. Pravdův centr přistál přesně na hlavě Emmanuela Tolna a bylo vyrovnáno. V 66. minutě chyboval v rozehrávce brankář Satrapa a opět Tolno nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Slibnou možnost na zdramatizování závěru zahodil Veliký, další trestuhodná chyba debutujícího brankáře Ťažkého z dorostu byla Liborem Bastlem nemilosrdně potrestána. Osm minut před závěrem těžil z další hrubice znovu střídající Bastl a završil poločasový zvrat na 4:1. Na konci ještě nastřelil hostující Veliký břevno.

Fatální zaváhání v rozehrávce stála Písecké lepší výsledek. „První poločas nebyl z naší strany špatný, vytvořili jsme si jednogólový náskok, ale po přestávce nás domácí začali napadat a ukázaly se naše nedostatky, na kterých musíme v přípravě zapracovat. Zbytečně jsme inkasovali tři góly, místo toho, abychom to řešili jednoduše. Byla to kvalitní příprava s dobrým soupeřem, my se z toho musíme poučit,“ hodnotil kouč Milan Nousek ml., když vyšel z kabiny, kde si hráči vyslechli své…