Písku se nevydařil vstup do jarní sezony. Doma podlehl vedoucímu Vltavínu

Duel třetího Písku s prvním Vltavínem v 16. kole ČFL nenabídl žádnou oku lahodící podívanou. S přihlédnutím k výkonu obou mužstev by zápasu nejlépe slušela remíza, jenže hosté šťastně využili nabídnutou standardní situaci a stoprocentním ziskem si upevnili čelní pozici.

ČFL A , 16. kolo, 12. 3. 2022, 10:15 hod.
Loko Vltavín
0:1
Poločas: 0:0, Góly: 80. Kuchař. Rozhodčí: Nejedlo – Vokoun, Tupý. ŽK: 2:1 (50. Hrachovec, 78. Sajtl – 70. Čejda). Diváků: 300.
FC Písek: Satrapa – Mašek, Běloušek, Němeček, Kotrba (67. Sajtl) – Kalousek, K. Kulík, Koreš, Belej, Hrachovec – Voráček (67. Stejskal).
Loko Vltavín: Štorc – Podzimek, Veselý, Kuchař, Šípek, Šnajdr, Matějka, Trávníček (83. Kühnel), Jaroš (89. Kokeš), Čejda.

Domácí vyklusali na umělku v Burketově ulici v osvědčeném podzimním složení. Nastaly pouze dvě změny: Pravda a Pineau se vrátili do budějovického Dynama, odkud místo nich přišli stoper Němeček s krajním obráncem Maškem. Pod blankytně modrou oblohou ozářenou sluncem, ale za ledového větru, se oba soupeři ztěžka dostávali do tempa. Pražané byli viditelně pomalejší a Jihočeši se jim postupně začali přizpůsobovat.

Momentů reálně zavánějících změnou skóre si prokřehlí diváci mohli užít jen s patřičnou dávkou fantazie. Štěpán Koreš v 10. minutě pálil vysoko nad břevno, hostující Daniel Jaroš brzy nato vyrazil po levé straně do samostatného úniku, ale rozhodčí správně odmávl ofsajd. Po Maškově kiksu ve 13. minutě se Dominik Tichý ocitl v nebezpečné pozici, naštěstí pro domácí nechal vyniknout brankáře Jana Satrapu. Na protější straně ve skluzu střílel Martin Voráček přímo do gólmana Patrika Štorce.

Písecký Jan Satrapa prokázal spolehlivost ještě při pokusech Lukáše Veselého či Tomáše Kuchaře. Možná nejzajímavější příležitost prvního poločasu měli ve 42. minutě žlutomodří. Zprava střílel Marek Kalousek, ale dorážka Karla Kulíka vedla jen k neúspěšnému rohovému kopu.

Něco si řeknou, ale…
Po obrátce polevili domácí v pohybu, jako by jim v šatně ztěžkly nohy. Hrálo se mnohem častěji na jejich polovině, více aktivity spočívalo na kopačkách Pražanů. Ke střele se dostal Ondřej Šípek a varovně vyhlížel pokus hlavičkujícího Tomáše Kuchaře v 55. minutě, ale brankář Satrapa vytěsnil balon na roh.

Ke slovu se dostali i písečtí hráči. Po trestném kopu Štěpána Koreše z levé strany také Patrik Štorc vyrážel na roh. Otevřít skóre mohl v 75. minutě František Belej, jenž vypálil zhruba dva metry před hranicí velkého vápna a brankář Vltavínu se proměnil v diváka, zachránila ho však teč bránícího hráče, která přesměrovala prudce letící míč mimo prostor vymezený tyčemi. O pět minut později Jan Satrapa zaváhal při odkopu od branky a vzniklou situaci řešil Ondřej Sajtl faulem, za který dostal žlutou kartu. Z nařízeného trestného kopu vykouzlil Tomáš Kuchař nechytatelným nápřahem tři body pro Vltavín.

Domácí usilovali o vyrovnání, ale byli v křeči a nedokázali si vypracovat gólovou příležitost. Poslední možnost se jim naskytla rohovým kopem ve třetí nastavené minutě, kdy se i Jan Satrapa přesunul do soupeřova pokutového území a také zkoušel zakončit při závaru, nakonec však Marek Kalousek přestřelil branku.

V píseckých řadách zavládlo zklamání. „Dlouho jsem nezažil tak zranitelný Vltavín a my s ním prohrajeme,“ lomil rukama písecký trenér Milan Nousek ml. „Je to tak, že si něco řekneme v kabině a hráči to neplní. Potom začnou chybovat, všude jsou pozdě a nedostanou se ke svojí hře. Soupeř toho dnes využil. Přitom utkání se vyvíjelo do remízy,“ litoval domácí lodivod. „Měli jsme obavy z píseckého týmu, ale usmálo se na nás štěstí při standardce. Využili jsme v podstatě jedinou šanci,“ přiznal kouč Vltavínu Tomáš Freisler.