Písek oplatil Domažlicím domácí porážku i s úroky

Druhý mistrovský zápas jarní části třetí ligy už Písečtí zvládli za tři body. Po smolné prohře s Vltavínem zabrali v Domažlicích, kde vyhráli vysoko 3:0 a oplatili Chodům podzimní porážku 1:3.

ČFL A , 17. kolo, 19. 3. 2022, 15:00 hod.
TJ Jiskra Domažlice
0:3
Poločas: 0:0, Góly: 55. Koreš, 70. Kalousek, 84. Kulík. Rozhodčí: Rouček - Baum, Flade. ŽK: 2:3 (Uzlík, Dvořák – Sajtl, Kulík, Němeček). Diváků: 374.
TJ Jiskra Domažlice: Brych – Teršl, Limberský, Hrubý, Mlynařík (78. Rychnovský) - Mužík, V. Černý (61. Kuhajda), Uzlík (61. D. Černý), Došlý (71. Brabec) - Dvořák, Vrba (71. Holík).
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Mašek – Kulík, Belej – Kalousek (78. Petr), Koreš, Voráček (90. Volf) – Stejskal (64. Hrachovec).

Ve vcelku vyrovnaném prvním poločase neměl ani jeden z brankářů moc příležitostí předvést své umění. Největší šanci první půle měli ve 39. minutě hosté, domažlický gólman Brych však dokázal hlavičku z bezprostřední blízkosti vyškrábnout na rohový kop.

Důležité momenty se odehrály v 55. minutě. Nejprve domácí kapitán Mužík napálil břevno Satrapovy svatyně, z následného rychlého protiútoku však skóre otevřeli hosté. Štěpán Koreš samostatný únik z půlky hřiště zakončil přesně a Písek v Domažlicích vedl 0:1.

Domácí se snažili o vyrovnání, v 70. minutě jim ale druhý úder zasadil Marek Kalousek, který elegantně obešel obránce a tvrdou ranou z dvaceti metrů rozvlnil síť podruhé. Hosty druhý gól uklidnil a šest minut před koncem pečetil jejich výhru patičkou skórující Karel Kulík.

Při hostech stálo i štěstí, když v 87. minutě nastřelil střídající D. Černý břevno a alespoň čestným úspěchem domácích neskončil ani velký závar před Satrapou v nastaveném čase. A protože druhý Králův Dvůr v sobotu dopoledne v Sokolově jen remizoval, přiblížil se třetí Písek Cábelíkům na rozdíl dvou bodů.

Milan Nousek (trenér Písku): „Domažlice hrají obdobným stylem jako Vltavín a díky tomu jsme se na ně dokázali lépe připravit. V zápase to bylo znát. Nejprve jsme přestáli úvodní tlak domácích a zhruba od patnácté minuty jsme převzali otěže zápasu do svých rukou. Byla jen otázka času, kdy se nám podaří dát první gól. Ve druhé půli jsme přežili břevno soupeře a z brejku jsme dali vedoucí branku, což byl pro nás ideální scénář. Po našem vedení už to byla z domácí strany křeč a nám se hrálo lépe. Domažlice se pak uchylovaly pouze k nakopávání dlouhých míčů do našeho vápna, naše obrana to však dokázala perfektně odvracet, a to byl klíč k úspěchu.“