Písek neskóroval doma ani na druhý pokus. Celek Příbrami B si odvezl jednogólovou výhru

V jarní části ČFL střílejí góly na písecké půdě výhradně hosté. Úvodní porážku 0:1 z umělky od Vltavínu odčinili písečtí fotbalisté luxusní výhrou 3:0 v Domažlicích, jenže druhý pokus doma, tentokrát na přírodní trávě s rezervou Příbrami, skončil znovu 0:1.

ČFL A , 18. kolo, 25. 3. 2022, 17:00 hod.
FK Viagem Příbram "B"
0:1
Poločas: 0:0, Góly: 72. Budínský. Rozhodčí: Duda - Šlajs, Pálek. ŽK: 2:4 (71. Běloušek, 82. Hrachovec - 42. Hošek, 43. Švestka, 77. Budinský, 85. Cmiljanović). Diváků:324.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Mašek – Kalousek, K. Kulík (82. Petr), Belej, Voráček (57. Hrachovec) – Stejskal (73. Volf), Koreš.
FK Viagem Příbram "B": Smrkovský – Vokřínek, Fišl, Dvořák (C), Hošek (46. Cmiljanović), Švestka, Budínský (76. Jelínek), Gabriel (63. Lisý), Ziyad (89. Kolář), Lukavský, Antwi.

Domácí nasadili vítěznou sestavu z Domažlic. Hosté stižení několika absencemi využili trojici pendlů z A-týmu na postech brankáře a obou krajních obránců. Připravenost Václava Smrkovského mezi tyčemi Příbrami jako první otestoval Štěpán Koreš ve sprintu po dlouhém výkopu Jana Satrapy. Gólman Středočechů vyřešil i další rychlou akci v podání Koreše s Kalouskem. Skóre mohli otevřít hosté – nikoliv z tlaku nebo vypracované kombinace, ale dlouhým obloukem, po němž se míč odrazil od břevna. Ve zbytku poločasu byla většina dalších pokusů o ztečení soupeřovy branky k vidění na polovině příbramského týmu.

Po trestném kopu Marka Kalouska hlavičkoval František Belej nad břevno, Kalouskův centr zprava přesměroval Jakub Stejskal hlavou vedle. Výrazný okamžik nastal ve 26. minutě, kdy Marek Kalousek zacentroval z levé strany a Štěpán Koreš hlavičkoval do břevna. Odražený míč ještě napálil Jakub Stejskal, ale v dráhu střely přeťal dobře postavený Smrkovský. Krátce před odchodem do šaten odzbrojil příbramský Stanislav Gabriel u středové čáry Dominika Maška a dopředu se rázem hnala trojice hráčů proti osamocenému Ondřeji Sajtlovi, ale zakončení z kopačky Jana Hoška bravurně zneškodnil Jan Satrapa.

Nenavázali na styl z Domažlic

Brzy po obrátce se dostal do výrazné šance Martin Voráček, ale i následný pokus Dominika Maška z levé strany skončil v náručí Václava Smrkovského. Písečtí fanoušci zkameněli v 72. minutě, kdy Denis Budínský si šikovně vytvořil prostor v obklíčení domácí defenzivou a levačkou nechytatelně nasměroval balon kolem levé tyče do sítě.

Jihočeši zvýšili aktivitu ve snaze o vyrovnání, do útoku po levé straně se vydatně zapojoval i krajní bek Dominik Mašek, jenže neproměnili ani jednu z vypracovaných příležitostí. Tutovku měl Štěpán Koreš, další pokusy patřily hlavičkujícímu Karlu Kulíkovi či sólově útočícímu Františku Belejovi, v nastaveném čase ještě pálil zprava Marek Kalousek, ale poněkud uspěchal svůj pokus.

Co řekli trenéři?
Milan Nousek ml., FC Písek:
„Nenavázali jsme na herní styl, se kterým jsme uspěli v Domažlicích. Hráči Příbrami byli velice aktivní, což nám dělalo problémy. Utíkalo nám to v soubojích, dostávali jsme se pod tlak. Nevycházelo nám proměňování šancí. Myslím, že bychom si zasloužili jeden gól. Celkově bylo utkání z naší strany nervózní, chyběla větší kvalita a odhodlanost.“

Lukáš Růžička, 1. FK Příbram: „Čekal jsem od obou týmů větší rychlost a odvahu. Nebyl jsem spokojený s naším vstupem do zápasu, hromadili jsme spoustu nevynucených chyb. Postupně jsme ale dokázali vysoko napadat a držet míč, což vidím jako pozitivum. Nakonec jsme byli šťastnější. Pochválit musím gólmana, který chytil tři velké šance Písku.“