Písek veze z Benešova všechny tři body

Fotbalisté Písku po prohře s béčkem Příbrami chtěli odčinit domácí zaváhání. V Benešově získali všechny tři body po gólu Štěpána Koreše ze závěru prvního poločasu. Oba sobotní soupeři se rozhodli věnovat finanční obnos na válkou zasaženou Ukrajinu.

ČFL A , 19. kolo, 2. 4. 2022, 10:15 hod.
SK Benešov
FC Písek
0:1
Poločas: 0:0, Góly: 42. Koreš. Rozhodčí: Polena – Severýn, Štípek. ŽK: 2:0 (Vosáhlo, Brokeš). Diváků: 140.
SK Benešov: Schummer – Roháč, Pedro, Sládek, Krunert – Dušek (80. Sikora), Brokeš, Stejskal (57. O. Vosáhlo), J. Vosáhlo – Meszároš (46. Kalod), Filip.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Mašek – Kulík, Volf (70. Jelínek) – Kalousek (80. Petr), Koreš (90.+2 Kotrba), Voráček (90.+2 Kynkor) – Stejskal (46. Hrachovec).

Písečtí zahrozili již v 9. minutě Sajtlem, jehož ráno zlikvidoval brankář Schummer. Písečtí napadli soupeře už při jeho rozehrávce a to dělalo benešovské defenzívě velké potíže. Po půl hodině měl velkou příležitost Stejskal, ale nemířil přesně. Dvakrát to neúspěšně zkoušel Štěpán Koreš. Dočkal se těsně před poločasem na třetí pokus, kdy z malého vápna uklidil do branky chytrou Kalouskovu přihrávku.

Domácí po přestávce ožili a s příchodem exligisty Kaloda několikrát zahrozili. Písek ale poločasový náskok udržel a připsal si venku další vítězství. „My jsme po minulé porážce doma s Příbramí chtěli v Benešově jakýmkoliv způsobem bodovat. Myslím si, že první půli jsme byli aktivnější a i lepší než domácí a po zásluze jsme šli do vedení. V druhé půli už to byl po změně herního stylu domácích spíše takový boj, kdy se hrálo spíše jen vzduchem a zaplaťpánbůh jsme to dokázali ubojovat a ubránit, takže nakonec spokojenost se třemi body,“ hodnotil písecký kouč Milan Nousek ml.

Hrálo se na přírodní trávě, ale terén nebyl ideální. To počasí, ty podmínky jsou dnes hodně špatné, ale na druhou stranu, hráli jsme na trávě a vzhledem k tomu, jaké je počasí, tak byla připravena podle mě dobře a jak se říká, pro oba byly podmínky stejné, ale trochu líp jsme se s tím popasovali my,“ zmínil Nousek, který na závěrečných 20 minut poslal do hry Vojtu Jelínka, čerstvou posilu z Příbrami.