Písek ani napodruhé se Sokolovem nebodoval

Třetí domácí střetnutí v jarní části skončilo pro FC Písek opět porážkou. Body odevzdal předposlednímu Sokolovu. S baníkovci ze západu Čech prohráli žlutomodří kvůli prospanému začátku, v němž šel soupeř do dvougólového náskoku. Koreš stačil jen snížit a v samém závěru zahodil penaltu.

ČFL A , 20. kolo, 8. 4. 2022, 19:00 hod.
FK Baník Sokolov
1:2
Poločas: 1:2, Góly: 16. Koreš – 5. Shamych, 9. Popovič. Rozhodčí: Vokoun - Doubrava, Kotalík. ŽK: 2:3 (33. Kulík, 49. Němeček – 24. Blažek, 68. Shamych, 90. Vokáč). Diváků: 324.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Mašek – Kulík (67. Stejskal), Volf (86. Petr) – Kalousek (86. Kotrba), Koreš, Voráček (21. Hrachovec) – Belej.
FK Baník Sokolov: Hrabačka – Krlička, Hajdo, Neudert, Václavík – Řezáč, Vokáč, Shamych (82. Fišer), Blažek (38. Šulc) – Popovič (82. Peška), Martinec.

Utkání hrané za stálého deště začalo pro domácí šokem. Než se pořádně stačili rozkoukat, prohrávali se Sokolovem za necelou desetiminutovku již 0:2. V 5. minutě potrestal chybu v rozehrávce Dmytro Shamych, posila z Ukrajiny – 0:1. Čtyři minuty nato dostal přihrávku do šestnáctky zcela volný Roman Popovič a prostřelil brankáře Satrapu podruhé – 0:2.

Po čtvrt hodině favorit zabral a nejlepší střelec Písku Štěpán Koreš ranou z trestného kopu přes zeď snížil – 1:2.

Po přestávce si domácí vytvořili převahu, zahrávali řadu standardek, ale v koncovce vyšli naprázdno. Tři minuty před koncem sáhl Písek k dvojnásobnému střídání a vzápětí měl jedinečnou možnost k vyrovnání. Sokolovský Šulc fauloval šestnáctce Beleje a sudí Vokoun nařídil pokutový kop. Zkušený Koreš poslal míč sice nechytatelně mimo dosah gólmana Hrabačky, ale míč skončil jen na břevně.

Náskok už Sokolov udržel a po závěrečném hvizdu spustil na hřišti gejzír radosti. V táboře Písku zavládlo velké zklamání. Na vlastním stadionu vyšel potřetí naprázdno a bodové manko se pokusí odčinit na Velký pátek v Drahovicích s K. Vary.

„Nezachytili jsme začátek a z převahy, kterou jsme si v dalším průběhu vytvořili, se nám nepodařilo vyrovnat. Zmar jsme dokonali v závěru, kdy jsme neproměnili ani penaltu,“ posteskl si kouč Písku Milan Nousek ml. „Sokolov se prezentoval slušný výkonem, ale my jsme mu to hodně ulehčili,“ dodal zklamaný kormidelník, který již po 20 minutách musel pro svalové zranění střídat Voráčka.