Domácí série bez vítězství pokračuje, Hostouň ubránila remízu

Fotbalisté Písku ani ve svém čtvrtém domácím utkání na jaře nevyhráli, jistou útěchou jim ale může být, že doma získali první jarní bod. Proti třinácté Hostouni si ale určitě přáli uhrát lepší výsledek než pouze remízu 1:1.

ČFL A , 22. kolo, 22. 4. 2022, 19:00 hod.
Sokol Hostouň
1:1
Poločas: 1:0, Góly: 44. Stejskal - 53. Miker. Rozhodčí: Lerch - Hlaváček, Cichra. ŽK: 2:3 (Sajtl, Volf - Neruda, Freisinger, Pančev). Diváků: 238.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Mašek (83. Kotrba) – Kulík (70. Jelínek), Volf (90. Bílý) – Kalousek, Koreš, Hrachovec – Stejskal (70. Petr).
Sokol Hostouň: Pančev – Zahranyčnyj, Miker (70. Barbara), Charvát, Freisinger (83. Hucek), Januška (70. Dočekal), Štětka, Fotr (60. Lička), Hájek (60. Vlasák), Contreras, Neruda.

První velkou šanci si domácí vypracovali v 17. minutě. Na gólmana Hostouně uháněli po několika kiksech hostujících obránců Kalousek s Korešem, druhý jmenovaný však míč do sítě neposlal.

Další chybu v zadních řadách Hostouně už Písek potrestal. Hostující zadáci darovali ve 44. minutě míč Stejskalovi, ten si balón vyměnil s Korešem a následně vstřelil vedoucí gól Písku.

V 53. minutě však bylo vyrovnáno. V domácím vápně se po centru z pravé strany prosadil Miker a bylo to 1:1. Písek pak měl místy drtivou převahu a spoustu šancí na vstřelení druhého gólu, skórovat už se mu ale nepodařilo, a tak se domácí museli spokojit pouze s bodem.

Písečtí měli smůlu hlavně při zakončení střídajícího Petra, jehož střela skončila v 80. minutě na tyči.

„Už v prvním poločase jsme měli nějaké šance, ale ty jsme nedokázali využít. První půli jsme ale vyhráli 1:0. Bohužel hned zkraje druhého poločasu jsme inkasovali gól a potom jsme se přes dobře bránícího soupeře nedokázali prosadit. Chvílemi byl sice náš tlak enormní, opět nám ale v některých momentech chybělo štěstí, nebo jsme nebyli v zakončení důslední. V prostoru vápna jsme nedokázali dobře usměrnit střelu tak, aby z toho byl gól,“ litoval trenér Písku Milan Nousek.