Venku poprvé bez bodů. Motorlet vytěžil z minima maximum

Fotbalisté Písku poprvé na jaře venku neuspěli. Z Prahy se vrací bez jediného bodu, když domácímu Motorletu podlehli 1:3. Motorlet Písku uštědřil lekci z proměňování šancí. Ke vstřelení tří gólů stačilo proměnit všechny tři brankové příležitosti, které si Pražané v utkání připravili.

ČFL A , 23. kolo, 30. 4. 2022, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
FC Písek
3:1
Poločas: 1:1, Góly: 13. a 49. (pen.) Vaněk, 90. Wexler - 43. Mašek. Rozhodčí: Řeháček - Pánek, Milner. ŽK: 51. Gilian, 84. Rataj, 87. Mihálek, 90+3. Wexler – 49. Sajtl, 51. Mašek, 64. Kotrba. Diváků: 100.
FK Motorlet Praha: Mihálek – Čepelák, Rataj, Vaněk, Hrabina, Gilian, Čejka, Rossmann (61. Blažek), Walter (61. Simaichl), Dolejš (76. Wexler), Žaloudek.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Kulík, Němeček, Kotrba – Volf, Hrachovec (66. Kynkor) – Kalousek (66. Hadáček), Koreš, Mašek – Stejskal (81. Petr).

Motorlet skóroval hned ze své první šance ve 13. minutě, kdy se hlavou prosadil Michal Vaněk. „My jsme měli dobrý začátek, z našeho enormního tlaku ale vytěžili první šanci domácí a dali z ní gól,“ povzdechl si trenér Písku Milan Nousek.

Písek měl po většinu prvního poločasu více ze hry, do vyložených šancí se ale moc nedostával. V 37. minutě však dostal ve vápně prostor Mašek, svou střelu ale mezi tři tyče neumístil.

Dvě minuty před koncem poločasu se však Písek přece jenom dočkal zaslouženého vyrovnání. Po vyšachování domácí obrany srovnal Dominik Mašek na 1:1. „Vedoucí gól Motorletu nás trochu srazil, ale postupem času jsme opět získali převahu a před koncem půle se Maškovi podařilo vyrovnat,“ řekl k prvnímu poločasu Nousek.

Tak jako první poločas pro Písek šťastně skončil, tak ten druhý pro Jihočechy nešťastně začal. Už ve 48. minutě sudí zapískal proti Písku penaltu a tu s přehledem proměnil Michal Vaněk. Domácí tak opět o gól vedli. „Druhou půli jsme chtěli začít zase aktivně, dopustili jsme se ale několika chyb uprostřed hřiště, z čehož rezultovala penalta proti nám,“ popsal klíčový okamžik hostující kouč.

Motorlet dobře bránil při převaze Písku, který si vytvořili několik dobrých příležitosti. Nedůrazné zakončení trápilo jak 62. minutě Kalouska nebo v 77. minutě Koreše, jenž zblízka mířil jen do brankáře. V době závěrečného tlaku Písku udeřili z brejku opět domácí, když v předposlední minutě prostřelil Satrapu střídající Weksler.

„Proti nám stál nejen dobře bránící soupeř, ale také výborný brankář Mihálek, jenž nám chytil tři stoprocentní šance. Bohužel jsme opět doplatili na neproměňování šancí a jedeme domů bez bodu,“ shrnul příčiny porážky Milan Nousek.