Body putovaly do Plzně

V předposledním domácí střetnutí vrcholící sezony ČFL hostili Písečtí tabulkového souseda béčko mistrovské Viktoria Plzeň. Za nepříznivého počasí se i ve druhém střetnutí radovali ze zisku bodů mladí viktoriáni, kteří v závěru dvakrát skórovali zásluhou střídajícího Milana Krůty.

ČFL A , 27. kolo, 27. 5. 2022, 19:00 hod.
FC Viktoria Plzeň B
0:2
Poločas: 0:0, Góly: 77. a 90. Krůta. Rozhodčí: Doubrava - Fišer, Šafránková. ŽK: 6:3 (28. Belej, 54. Kynkor, 55. Hrachovec, 87. Sajtl, 89. Mašek, 89. Běloušek – 50. Sojka, 89. Fišer, 90. Mrózek). Diváků: 320.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Kulík, Mašek – Kalousek, Kynkor, Belej, Hrachovec, Stejskal (76. Hadáček) – Petr (78. Voráček).
FC Viktoria Plzeň B: Mrózek – Fišer, Gaszczyk, Pešek, Šimek, Kodýdek, Kronus (79. Kolerus), Pospíšil (62. Aubrecht), Vacek, Jedlička (62. Krůta), Sojka.

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě, v základní jedenáctce vyběhl i dorostenec Martin Kynkor.

Od začátku se hrálo nahoru dolů, oba celky si v prvním dějství vypracovaly celou řadu nebezpečných akcí, ale buď měly vychýlenou mušku nebo zakročili oba brankáři, domácí Satrapa a plzeňský Mrózek.

Po půl hodině mohli otevřít skóre zblízka hlavičkující Šimek či po individuální akci domácí Sajtl.

Diváci se nenudili ani po přestávce, rušno bylo před oběma brankami, ale gól stále nepřicházel.

Po hodině hry sáhl hostující kouč Parlásek k dvojnásobnému střídání a tento tah se mu vyplatil. Byl to právě jeden z náhradníků, Milan Kůta, který se stal hrdinou závěru střetnutí.

V 77. minutě zachytili Plzeňané špatnou rozehrávku domácích, pronikli po levé straně a nabíhající Krůta zblízka nezadržitelně skóroval.

Písečtí se ještě snažili alespoň o vyrovnání, ale chyběl klid v koncovce. Naopak z kalichu hořkosti pili až do dna, když v poslední minutě se po trestném kopu prosadil hlavou podruhé Krůta a Západočeši slavili šťastné vítězství 2:0.

Závěr třetí ligy pokračuje mílovými kroky. Už ve středu 1. června od 17 hod. se Písečtí představí v Praze na Admiře.