Písek prohrál s béčkem Slavie velkým rozdílem

V rámci 28. kola ČFL se Písek představil na půdě rezervy pražské Slavie v Horních Počernicích a z hlavního města si neveze ani bod. Sešívaní po celý zápas jasně dominovali a už do poločasu zadělali na vysoké vítězství, které je posunulo do čela ČFL.

ČFL A , 28. kolo, 5. 6. 2022, 10:15 hod.
SK Slavia Praha B
5:0
Poločas: 4:0, Góly: 15. Zeronik, 18. Šubert, 35. Usor, 43. Šmiga, 74. Biegon. Rozhodčí: Havel – Trska, Linhart. ŽK: 0:2 (32. Sajtl, 84. Voráček). Diváků: 100.
SK Slavia Praha B: Dvořák (59. Slavata) - Zeronik, Behenský (59. Samer Mohammed), Švec, Labík - Nikl - Beran (46. Šimeček), Kopáček - Šubert (69. Biegon) - Šmiga, Usor (69. Saleh)
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Kulík, Kotrba (46. Stejskal) – Volf, Belej – Mašek, Hrachovec (46. Voráček), Kalousek – Petr.

Skóre se otevíralo už po čtvrt hodině, když centr slavistů z levé strany proletěl píseckým vápnem, balon si našel Zeornik a levačkou propálil Satrapu, 1:0. O čtyři minuty později přišla ze středu hřiště kolmice za píseckou obranu, na kterou byl Kulík krátký, Šubert šel sám na branku a zvýšil na 2:0.

O minutu později mohlo přijít snížení, centr Hrachovce z pravé strany směřoval do brány a slávistický brankář Dvořák ho na poslední chvíli dokázal vyškrábnout na rohový kop.

Ze hry měla více stále Slavia, která ve 35. minutě odskočila na rozdíl tří branek. Moses Usor, který si připsal také za áčko Slavie v posledním střetnutí proti Spartě premiérový start, se dostal ve středu hřiště k balonu a krásnou střelou o břevno z dvaceti metrů nedal Satrapovi žádnou šanci.

Do poločasu přišla ještě jedna rána pro písecké borce, těsně před koncem prvního dějství Mašek svou zpětnou přihrávkou vyslal do samostatného úniku Šmigu a ten se nemýlil, Satrapa si sice sáhnul na míč, ale i přesto šla Slavia do čtyřbrankového vedení.

Po poločase bylo takřka hotovo a utkání se po změně stran, dá se říct, pouze dohrávalo. Písek sáhl o přestávce k dvojnásobnému střídání.

Poslední zářez v zápase si připsala opět Slavia, Biegon se řítil sám na Satrapu, který mu výborným zákrokem nejdříve nedovolil skórovat, ovšem k odraženému míči se dostal k Šmigovi, předložil jej Biegonovi, jenž se se napodruhé už prosadil.

Závěrečné střetnutí sezony 2021/22 odehraje FC Písek, který skončí na osmém místě třetí ligy, v pátek 10. června od 19 hodin s posledním Rakovníkem.

Milan Nousek, trenér Písku: „Dnešní zápas se nám nepovedl ve všech směrech, bohužel. V každé herní činnosti jsme byli horší než soupeř a vůbec jsme nedokázali reagovat na herní projev domácího mužstva. Zasloužená výhra domácích. Jediné přísnější měřítko snese gólman Jan Satrapa, který toho ještě dost pochytal.“