Rozdíl v připravenosti se projevil. Písek v prvním utkání podlehl Táborsku

Po necelém týdnu hrubé přípravy podstoupili svěřenci trenéra Milana Nouska ml. první přátelské střetnutí. Na domácím stadionu podlehli druholigovému Táborsku 0:3. Hosté se ujali vedení již na začátku zápasu, náskok navýšili po hodině hry a vítězství pečetili v závěrečných minutách.

Muži příprava , Přátelské utkání, 12. 7. 2022, 18:00 hod.
FC Silon Táborsko
0:3
Poločas: 0:2, Góly: 4. Sy Babacar, 36. Bezpalec, 83. Varačka. Rozhodčí: Toucha - J. Pečenka, Cichra.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Jelínek Smola – Kalousek, Mařík, Vlček, Koreš, Valenta – Bicenc. Střídali Vonášek, Vokurka, Lukeš, Kynkor, Hadáček, Bílý, Kotrba a Stejskal.

V úvodním utkání letní přípravy podlehli fotbalisté Písku Táborsku 0:3. Druholigový tým se připravuje na novou sezonu již čtvrtým týdnem, neboť druhá liga startuje dřív než ČFL, a rozdíl v připravenosti obou mužstev byl na trávníku znát. Hosté se prosadili již ve 4. minutě a po půlhodině hry už Písek prohrával 0:2. Poprvé domácí nechali dorážet neobsazeného hráče Táborska a ve druhém případě písečtí hráči nepokryli po rohovém kopu na zadní tyči zakončujícího hráče.

Do druhého poločasu trenér Nousek prostřídal a na hřišti se objevila mladší sestava. Domácí na soupeře nestačili ani po přestávce a pět minut před koncem inkasovali třetí a zároveň poslední branku utkání. Písek byl horší ve všech fotbalových disciplínách a Táborsko po zásluze vyhrálo.

Podle trenéra Nouska se Táborsko představilo jako dobře organizovaný tým a kouč zároveň přiznal, že už dlouho neviděl soupeře takhle dobře hrát. „Je fakt, že jsme v jiné fázi přípravy než Táborsko, přesto mě mrzí, že jsme se s tím nedokázali vypořádat lépe. Chápu, že po fyzické stránce na tom nemůžeme být tak dobře jako soupeř, ale disciplínu s míčem musíme mít. Nemůžeme tak snadno ztrácet míče, ani když jsme teprve na začátku přípravy,“ zhodnotil první přípravný duel Milan Nousek.

Na sobotu dopoledne (od 10.15 hod.) si žlutomodří pozvali další účastníka 2. ligy, béčko AC Sparta Praha, které je v Písku na soustředění.