Voráčkův vedoucí gól se Spartou B k výhře nestačil

I druhý přípravný zápas fotbalisté Písku prohráli. Tentokrát nestačili na pátý celek uplynulého ročníku druhé ligy Spartu Praha B, které doma podlehli 1:3.

Muži příprava , Přátelské utkání, 16. 7. 2022, 10:30 hod.
AC Sparta Praha B
1:3
Poločas: 1:2, Góly: 15. Voráček - 28. Šilhart, 38. Turyna, 85. Žížala.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Jelínek, Kotrba – Vokurka, Novák, Voráček, Valenta, Kalousek – Bicenc. Ve druhé půli nastoupili ještě Bílý, Vlček, Kynkor, Smola, Vonášek a druhý gólman Lukeš.

Domácí se sice ujali vedení 1:0 brankou Voráčka, pak už ale byli v zakončení úspěšní jen hosté. Ještě do poločasu dala rezerva Sparty dva góly a otočila vývoj zápasu na 1:2, po přestávce pak skórovala ještě jednou.

„Herně už to bylo z naší strany o něco lepší, dali jsme i gól, ideální to ale ještě zdaleka není. Aspoň jsme viděli, kde ztrácíme a co musíme zlepšit,“ potvrdil přínos podobných zápasů písecký lodivod Milan Nousek.

Také v tomto utkání se ukázalo, že druholigoví soupeři jsou v přípravě dál, a z výsledků tedy trenér nedělá unáhlené závěry. Kromě zmíněného gólu měli Písečtí ještě jednu vyloženou šanci, když na začátku druhé půle postupoval Voráček sám na gólmana, pokusil se ho obejít, brankář Sparty však jeho úmysl přečetl a domácí tak šanci na vyrovnání nevyužili.

Písečtí narazili na agresivního a běhavého soupeře, také ale oproti duelu s Táborskem zlepšili pohyb, byli důslednější v osobních soubojích a méně ztráceli míče. Na lepší výsledek to ale nestačilo. „Sparťanské béčko nás přehrálo především v rychlosti s míčem. Do druhého poločasu jsem poslal na hřiště mladší a méně zkušené hráče a pro ně to byl obzvlášť fofr. Alespoň viděli, kde mají rezervy a na čem musí zapracovat,“ zhodnotil druhé vystoupení Písku v letní přípravě Milan Nousek.