Poslední přípravný duel sehráli fotbalisté Písku v sobotu dopoledne v Táboře na Svépomoci proti Sokolu Lom, za který vyběhli bývalí hráči Grobár s Vávrou.

Muži příprava , Přátelské utkání, 30. 7. 2022, 10:15 hod.
1:0
Poločas: 0:0, Góly: 46. Škrleta.
Sokol Lom: Pecháček (46. Matoušek) – Mácha, Vávra, Rydval, Janů (60. Madar) – Slavík, Grobár – Tauber (60. Škarda), Šimák (60. Kučera), Škrleta (60. Kubovský) – Musiol (60. Neužil).
FC Písek: Satrapa (77. Lukeš) – Vokurka, Běloušek, Němeček, Kotrba (28. Jelínek) – Novák, Valenta (20. Vlček) – Voráček, Koreš (55. Malý), Kalousek – Bicenc (65. Hadáček).

Obě mužstva nastoupila v téměř kompletním složení, Píseckým chyběl jen Ondřej Sajtl, naopak v obraně se znovu objevil budějovický host Michal Němeček. Pro oba týmy to byla generálka, neboť Česká fotbalová liga i divize začínají už v sobotu 6. srpna.

Spokojenější po posledním střetnutí přípravného léta divizní Lom, neboť svůj poslední přípravný duel vyhrál 1:0 a dobře se vyladil před soutěžní premiérou v Rokycanech.

To trenér Písku Milan Nousek má před ostrým startem nové sezony o čem přemýšlet, protože jeho svěřenci všechny čtyři přípravné zápasy prohráli.

První poločas vcelku vyrovnaného utkání skončil bez branek, byť si domácí vypracovali tři velmi dobré příležitosti. Škrleta, Musiol ani Tauber však své tutové šance nevyužili. Hosté byli v porovnání s domácími poněkud liknavější.

Lomu pak vyšel nástup do druhé půle. Hned ve 48. minutě dal nováček v domácím dresu Marek Škrleta po pěkné akci vedoucí gól Sokolu. V závěrečné půlhodině už byli lepší hosté z Písku, měli i dva nebezpečné závary, domácí však svůj nejtěsnější náskok uhájili.

Miroslav Grobár (vedoucí mužstva Písku): „Lom je nadstandardním divizním mužstvem a přes léto se mu podařilo přivést několik kvalitních posil. Generálka Lomu vyšla na jedničku, my jsme naopak podali rozpačitý výkon. Ani jeden zápas v přípravě jsme nevyhráli, ale do soutěžních utkání jdeme s pokorou. Uvidíme, co se za týden bude dít v prvním mistráku v Českých Budějovicích, tam se začnou počítat body. Říká se, špatná generálka, dobrá premiéra. Dnešní zápas se musel divákům líbit, z naší strany jsme ale čekali víc. Máme týden na to, abychom některé věci ještě doladili.“