Písek prohrál i třetí přípravný zápas, tentokráte v Olešníku

Ani napotřetí to nevyšlo. Písečtí fotbalisté v páteční podvečer odehráli zápas v Olešníku a po porážce s Táborskem a „béčkem“ Sparty prohráli i dnes, a to v poměru 2:4. Za domácí nastoupil s číslem 20 překvapivě i nedávný kapitán české fotbalové reprezentace a pražské Sparty z loňského ročníku FORTUNA LIGY Bořek Dočkal.

Muži příprava , Přátelské utkání, 22. 7. 2022, 18:00 hod.
FK Olešník
FC Písek
4:2
Poločas: 2:0,
FK Olešník: 8. Toth, 20. a 82. Lafata, 60. Dočkal – 49. a 59. Vlček.
FC Písek: Lukeš – Malý, Vokurka, Jelínek, Smola – Kalousek, Bílý, Belej, Vonášek, Hadáček – Stejskal. Střídali Satrapa, Novák, Vlček, Kynkor, Běloušek, Voráček, Bicenc, Kotrba a Sajtl.

Trenér Nousek byl po utkání hodně rozhořčený. Už v 8. minutě se totiž k odraženému míči dostal Toth a poslal domácí do vedení. O 12 minut později to bylo už o dvě branky, když penaltu proměnil Lafata. Do poločasové přestávky se šlo tedy za stavu 2:0 pro Olešník.

Na začátku druhého dějství písečtí dokázali snížit. Po chybě stopera šel sám na bránu Vlček a proměnil. Po deseti minutách od tohoto momentu přišlo vyrovnání a po závaru ve vápně se prosadil opět Jiří Vlček.

Netrvalo dlouho a domácí si vzali vedení zpět na svou stranu. Po chybě píseckého obránce si vzali míč Lafata s Dočkalem a šli sami na gólmana, který byl bezmocný, Dočkal uklízel do prázdné branky. Čtvrtý gól domácích po rohovém kopu vstřelil opět Lafata.

Ohlas trenéra Milana Nouska: "Moc dobře se mi to nehodnotí. Z herního projevu, kterým jsme se na hřišti prezentovali, jsem měl pocit, jak když jsme přijeli na výlet. Bohužel to dopadlo špatně i výsledkově. Spokojený nejsem vůbec a asi už to nebudu dále rozvádět, protože bych se, jak se lidově říká na*ral."