Písek si poradil s béčkem Dynama, trefili se Kalousek s Bicencem

Špatná generálka, dobrá premiéra. V případě píseckého startu do nového ročníku ČFL to platilo stoprocentně. Žlutomodří přivezli důležité tři body ze hřiště nováčka třetí ligy Dynama ČB B. Na Složišti skórovali vždy v úvodu obou poločasů zásluhou střelců Kalouska a novice Bicence. V závěru brankář Satrapa chytil pokutový kop a udržel vedení 2:0.

ČFL A, 1. kolo, 6. 8. 2022, 10:30 hod.
SK Dynamo Č. Budějovice B
FC Písek
0:2
Poločas: 0:1, Góly: 5. Kalousek, 51. Bicenc. Rozhodčí: Vychodil - Tesař, Žurek. ŽK: 1:1 (82. Prášek – 90. Sajtl). Diváků: 300.
SK Dynamo Č. Budějovice B: Luksch – Šimoník, Čoudek, Brabec, Vais (46. Pineau) – Hák (55. Malecha), Krch, Bečvář – Polanský, Matoušek (46. Prášek), Švec (46. Bastl).
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Němeček, Vokurka – Jansa, Novák (57. Hendrych) – Kalousek (76. Vlček), Koreš, Voráček – Bicenc (68. Stejskal).

V rámci vzájemné spolupráce nastoupilo na obou stranách několik hráčů, kteří působili v týmu sobotního soupeře.

Budějovičtí nasadili do základní sestavy šesti pendlů z ligového kádru, ale již 5. minutě inkasovali. Voráček vyslal uličkou do úniku Marka Kalouska, ten se vyhnul vybíhajícímu brankáři Lukschovi a poslal míč do prázdné branky.

Domácí postupně získávali převahu, ale proti dobře bánícím a zkušenějším hráčům Písku se jen těžko prosazovali. A když už se dostali do vyložené šance, zakročil pohotovými zákroky brankář Satrapa. Poradil si se střelou kapitána Polanského z úhlu či pokusem Matouška po Krchově ideální přihrávce.

Sedm minut před poločasem to byl opět Voráček, který pronikl k autové čáře a zpětnou přihrávkou našel volného Němečka, který na první tyči dorážel těsně vedle.

O přestávce sáhli domácí k trojnásobnému střídání, pendlové se šetřili na nedělní duel se Spartou. Dynamo ale opět chybovalo v obraně a Písek znovu udeřil. V 51. minutě Kalousek přihrál do šestnáctky, nabíhající Koreš našel před brankou štěchovickou posilu Ondřeje Bicence, který dorážkou zblízka zvýšil na 2:0.

Budějovičtí zahrozili ranou Krcha do tyče, následně tečovaná střela Bastla skončila v zámezí. V 70. minutě naopak mohl přidat třetí branku střídající Hendrych, který přišel v týdnu na hostování právě z Dynama, ale Luksch bravurně zasáhl. Čtyři minuty před koncem fauloval Sajtl ve vápně Bastla a Bečvář naložil s nařízeným pokutovým kopem nejhůře, jak mohl. Satrapa jeho slabou střelu hravě zlikvidoval a udržel čisté konto.

Milan Nousek, trenér Písku: „Čekali jsme na naše příležitosti, které jsme na začátku obou poločasů zúročili. Náskok jsme zkušeným výkonem dokázali udržet. Samozřejmě v závěru ještě měli domácí výhodu penalty, která mohla poslední minuty zdramatizovat, ale Satrapa ukázal, že je penaltovým specialistou. Věděli jsme, že to bude na začátek soutěže velice těžké utkání, za domácí naskočili do derby pendlové, ale moc mě těší, jak jsme to zvládli. Na naší straně byla větší zkušenost, která nakonec slavila úspěch.“

Zdroj: Jihočeský fotbal, foto Jan Škrle