Písek ztratil vítězství v poslední minutě. Alespoň udržel neporazitelnost

Po šťastném zisku třech bodů na hřišti B-týmu budějovického Dynama sahali písečtí fotbalisté po vítězství také ve 2. kole ČFL na domácím trávníku, kde v souboji s velmi dobře hrajícími Zbuzany otočili nepříznivé skóre dvěma góly v rozmezí pěti minut. Radost z vedení 2:1 jim v závěrečné minutě překazil střelec večera Karel Houha.

ČFL A, 2. kolo, 12. 8. 2022, 19:00 hod.
FC Písek
FK Zbuzany 1953
2:2
Poločas: 0:1, Góly: 56. Běloušek, 60. Kalousek – 36. a 90. Houha. Rozhodčí:Tesař – Vychodil, Lovětínský.ŽK: 0:1 (90. Houha). Diváků: 300.
FC Písek: Satrapa – Sajtl (46. Hendrych), Běloušek, Němeček, Vokurka – Kalousek (80. Malý), Jansa (46. Vlček), S. Novák (46. Kotrba), Voráček – Koreš, Bicenc (84. Stejskal).
FK Zbuzany 1953: Kočí – Houha, Etemike (55. Nováček), Jakab, Pouček, Zákostelský, Kozel (61. Trýzna), Studnička, Hampl (72. Hrubeš), D. Eichler, Barciaga.

Žlutomodří v duelu s týmem z okresu Praha-západ dlouho hledali způsob, jak se prosadit. Do výraznější příležitosti se dostal až v 21. minutě Ondřej Bicenc, jenž unikl po pravé straně, ale těsně před brankovou tyčí ho čistě zastavil soupeřův obránce. Posléze vklouzl do malého vápna Martin Voráček, ale jeho prudký centr mířil do země nikoho. Střela Marka Kalouska levačkou rozvlnila pouze boční síť. Aktivně hrající hosté přebírali iniciativu a stále častěji drželi míč na polovině domácích. Nevycházela jim však finální fáze útočných akcí. Po nápřahu Grahama Etemikeho letěl míč vysoko nad břevnem, další situace řešil s přehledem brankář Jan Satrapa.

Skóre doznalo první úpravu ve 36. minutě. Středočech Karel Houha pronikl z pravé strany do pokutového území a přes zakročujícího stopera Ondřeje Bělouška i gólmana Jana Satrapu protlačil balon za brankovou čáru. Střelcův spoluhráč Petr Hampl o tři minuty později z trestného kopu naštěstí pro domácí zacílil přímo do Satrapovy náruče. Do druhé půle vyslali písečtí trenéři do boje tři čerstvé muže: Jiří Vlček nahradil Luboše Jansu, Adam Kotrba vystřídal Sebastiana Nováka a Dominik Hendrych zaplnil místo v sestavě po zraněném Ondřeji Sajtlovi. Hostitelský tým viditelně ožil – jistě i díky přestávkovému rozboru v kabině – a brzy se začaly měnit číslice na světelné tabuli.

Sestava omládla až příliš

V 55. minutě zahrával Marek Kalousek trestný kop z levé strany, načechraný míč si našel cestu k zadní tyči, kde hlavičkoval Martin Voráček a zakončení z bezprostřední blízkosti zbuzanské branky se ujal kapitán Ondřej Běloušek. Hosté sice bleskově vrátili balon zpátky do hřiště a snažili se protestovat, ale gól byl jasný. Za dalších pět minut se diváci potěšili pohledem na nejhezčí akci večera. V rychlém přechodu do útoku Martin Voráček přesně našel na pravé straně volného Marka Kalouska a jeho bomba završila obrat ve skóre. Brankář Ondřej Kočí mohl jen smutně přihlížet.

Zatímco střela Štěpána Koreše doprostřed soupeřovy branky byla spíše propagační, pojistku na výsledek mohl zblízka přidat střídající Jiří Vlček, ale hosté jeho tutovku zmařili jakoby zázrakem, stejně jako následující střelecké repete z kopačky Marka Kalouska. Ve zbývajícím čase si Písečtí dopřáli ještě dvě střídání (debut v píseckém dresu si odbyl Karel Malý), ale sestava až příliš omládla a možná to byl jeden z důvodů, proč domácí tým v závěru neudržel vedení. Ve chvíli, kdy naskakovala 90. minuta, se znovu probil až k brankové čáře Karel Houha a zařídil pro Zbuzany druhou remízu v sezoně.

Milan Nousek, trenér FC Písek: „Rozhodovaly akce, v nichž jsme šli dopředu v přečíslení tři na dva nebo čtyři na tři a nedokázali jsme je zakončit gólem. Z naší strany byla chyba, že jsme nezvýšili na 3:1, případně i 4:1. Kluci věděli dobře, co nás čeká od Zbuzan, jenže si moc nevzali k srdci, co jsme si řekli před zápasem. Proto byl obraz hry takový, jaký byl. Nejsem úplně zklamaný z výsledku, ale spíše z toho, že jsme se připravovali na určité situace a nezvládli jsme je. Vyplynuly z toho chyby a vyrovnávací gól hostí. Na adresu soupeře musím říct, že jde o kvalitní mančaft a disponuje velice férovým realizačním týmem. Také hráči Zbuzan, snad až na extempore v závěru, byli féroví. Jsem rád, že jsme se s nimi takto potkali. Mám rád takové zápasy.“