Černého pětigólová show. Přeštice – Písek 7:2!

Písečtí se z pohárového fiaska s divizní Soběslaví nepoučili. V Přešticích předvedli další ostudný výkon a po hokejovém výsledku podlehli nováčkovi třetí ligy 2:7! Západočeši měli ve svém středu Daniela Černého, který vsítil pět gólů.

ČFL A, 3. kolo, 20. 8. 2022, 14:30 hod.
FK Robstav
7:2
Poločas: 4:0, Góly: 6., 8., 33., 35. a 65. Černý, 83. (pen.) Hradecký, 85. Popovič - 77. Kalousek, 80. Malý. Rozhodčí: Baum – Nedvěd, Kyncl. ŽK: 0:1 (82. Běloušek). ČK: 1:0 (88. Švihořík). Diváků: 178.
FK Robstav: Švihořík – Přibáň, Chocholoušek, Heger, Štípek (58. Popovič) – Kraml (83. Suchý), Hradecký, Skála, Zeman (70. Beránek) – Černý (70. Arzberger), Mudra (70. Havel).
FC Písek: Lukeš – Vokurka (46. Malý), Běloušek, Němeček, Kotrba (46. Novák) – Vlček, Jansa (61. Stejskal) – Kalousek, Koreš, Voráček (61. Belej) – Bicenc.

Naděje Písku žily jen pár minut, neboť už v 6. minutě vracel Vlček nepřesnou malou domů brankáři Lukešovi, toho využil Černý a do prázdné branky otevřel skóre. Dvě minuty nato exsparťan Zeman vyslal obloučkem za obranu opět Černého a ten tváří v tvář Lukešovi nezaváhal.

Po půl hodině dostal Černý ideální přihrávku mezi stopery a brejk dotáhl do konce. Bezradné Jihočechy dorazil po chvilce znovu Černý, jenž po centru Zemana za přihlížení obránců zamířil k protější tyči.

Písečtí sáhli o pauze k dvojnásobnému střídání, tlačili se po přestávce dopředu, ale na pozornou obranu domácích nevyzráli. Naopak, v 65. minutě se po Zemanově trestném kopu odrazil tečovaný míč od břevna a Černý si jej zpracoval na prsou a nezadržitelně zamířil do sítě. Pátou brankou zakončil svou ona man show.

Z ojedinělé příležitosti snížil výstavní ranou za vápnem Kalousek a následně minelu Kramla potrestal Malý. Po dvou korekcích byl stav 5:2, ale závěr patřil opět domácím, kteří přidali během pár minut další dvě trefy. Po Bělouškově faulu proměnil penaltu Hradecký a skóre uzavřel po rychlém výpadu zblízka dorážející Popovič.

Dvě minuty před koncem se nechal zbytečně vyloučit domácí brankář Švihořík, který před nabíhajícím Kalouskem zahrál rukou mimo šestnáctku a mezi tyče musel obránce Přibáň.

„Z naší strany to byla hrůza po všech stránkách. Vůbec jsme nezachytili začátek a devadesát procent věcí, které jsme si řekli před zápasem, jsme neplnili. Jedním slovem ostuda. Mysleli jsme si, že si kluci vezmou propadák v Soběslavi k srdci, ale zřejmě se to minulo účinkem. Děláme hrozné chyby, nároky na třetiligové hráče se zvyšují a někteří u nás tu kvalitu momentálně nemají. Snad se to zlepší,“ uvedl po výprasku v Přešticích lodivod Milan Nousek.