Nové dresy nepomohly. Písek utržil další debakl, tentokrát doma od Karlových Varů

Po nepříjemných porážkách v pohárovém utkání na hřišti Soběslavi a v boji o body v Přešticích nastoupil písecký celek doma ve 4. kole ČFL proti Karlovým Varům v nových dresech, ale s přetrvávajícími herními neduhy. Debaklem 0:5 od Západočechů narostlo skóre z posledních třech zápasů do poněkud nadrozměrné výše 2:15.

ČFL A, 4. kolo, 26. 8. 2022, 18:30 hod.
FC Slavia Karlovy Vary
0:5
Poločas: 0:4, Góly: 10. a 28. Ede, 25. Červený, 36. Vyleta, 58. M. Matoušek. Rozhodčí: Švagr – Dohnal, Ježek. ŽK: 1:0 (38. Malý). Diváků: 300.
FC Písek: Satrapa – Malý (46. Stejskal), Běloušek, Němeček, Kotrba (40. Belej) – Jansa (40. Vlček), Vokurka – Kalousek (74. Hendrych), Koreš, Voráček (83. S. Novák) – Bicenc.
FC Slavia Karlovy Vary: Vaněček – Knop, Skala, Pěkný, Prágr, Toure, Vyleta (75. Gabriel), Červený (67. Mašata, 75. Horník), Matoušek, Dubnička, Ede (83. Černý).

Úvodní desetiminutovka v souboji s karlovarskou Slavií nenabídla prakticky žádný zajímavý moment. Potom hosté vybojovali rohový kop z pravé strany a hlavičkující Joseph Ede u zadní tyče otevřel skóre. „Bylo to jasné neuhlídání soupeřova hráče,“ komentoval situaci posmutnělý trenér Milan Nousek. „Namotal se k tomu Karel Malý, který na druhou stranu splňoval ve hře naše očekávání, ale tahle chyba srazila hodnotu jeho výkonu. Nakonec nedohrál pro zranění, což je další nepříjemná věc. Zápasy rozhodují maličkosti a my jsme v nich horší. Dostaneme tím soupeře na koně a snažíme se o překot zvrátit situaci místo toho, abychom pokračovali s rozmyslem. Soupeř nás trestá z rychlých brejků, které ze strany Varů byly smrtící,“ popisoval kouč.

Snaha o vyrovnání se projevila v příležitosti Karla Malého, jehož střelu nechtěně tečoval Benjamin Knop, přesto míč skončil v náruči gólmana Dominika Vaněčka. Ve 20. minutě znovu Karel Malý centroval z pravé strany a v dobré pozici hlavičkoval Martin Voráček, jenže míč nepřešel brankovou čáru. O pět minut později naopak hosté zaútočili do otevřené obrany a Jaroslav Červený se prosadil střelou přes stopera Michala Němečka z hranice velkého vápna. „Za stavu 0:2 na mužstvo dolehne tíha z nepovedených předešlých zápasů. Najednou pociťujete hrozný zmar. Nic nevychází, neodráží se k vám míče, všude jste druzí, nestačí vám ani bojovnost,“ potvrdil trenér nastalý zlom pátečního večerního představení pod reflektory.

Ve 28. minutě znovu zaúřadoval Joseph Ede. Na pravé straně si obhodil bránícího hráče a přesně zacílil k protější tyči – 0:3. Nastala 36. minuta, hosté kopali roh zprava a míč si našel počtvrté cestu do sítě. Autorství gólu si připsal Václav Vyleta. Po změně stran hráli domácí se třemi čerstvými silami, ale hosté pokračovali v aktivním přístupu. V 58. minutě se Martin Matoušek prosadil u levé tyče a zpečetil skóre 0:5.

Západočeši už mohli šetřit síly do příštích zápasů. Písečtí s několika dalšími přesuny v sestavě usilovali alespoň o čestný střelecký úspěch, ale pěknou střelu Jiřího Vlčka vytěsnil karlovarský brankář zpod břevna na roh. Šanci měl také Štěpán Koreš, akci Jiřího Vlčka s Ondřejem Bicencem odvrátili hosté znovu na rohový kop. „Snažíte se, ale nic vám nejde naproti, spíše naopak. Jsme v takovém rozpoložení, že opakovaně trefujeme gólmana,“ ztěžka hledal slova Milan Nousek.