Korešova trefa v závěru prolomila černou šňůru

Písek po třech vysokých porážkách v řadě udržel v sobotním dopoledni s Motorletem čisté konto a připsal si důležité tři body za vydřené vítězství 1:0. V obraně si odbyl premiéru táborský host Musa Itopa.

ČFL A, 6. kolo, 10. 9. 2022, 10:15 hod.
FK Motorlet Praha
1:0
Poločas: 0:0, Góly: 89. Koreš. Rozhodčí: Kastl – Kubec, Cihlář.ŽK: 4:2 (51. Belej, 66. Kotrba, 72. Vlček, 90+2. Voráček – 56. Kolář, 59. Žížala). Diváků: 250.
FC Písek: Satrapa – Vokurka (82. Sajtl), Běloušek, Musa, Kotrba – Němeček, Belej – Kalousek (90. Hendrych), Koreš (90. Jansa), Voráček – Bicenc (62. Vlček).
FK Motorlet Praha: Vyčichl – Kolář (67. Hrabina), Gilian, Elad (60. Hauer), Walter – Sehedi, Vaněk (60. Nátr), Žaloudek, Rataj – Hroník (67. Rossmann), Žížala.

Hostující Motorlet začal v Písku sebevědomě, první vážnější střelu na bránu však vyslal ve 3. minutě utkání písecký Němeček. S jeho pokusem si ale hostující gólman poradil. Domácí Satrapa zase musel zasahovat ve 31. minutě před dorážejícím hráčem soupeře.

Další možnosti si Písečtí připravili v závěru poločasu, brankář Motorletu Vyčichl však svůj tým podržel při šancích Beleje, a zejména pak Kalouska, který na něj ze strany postupoval sám po pěkném pasu od Němečka.

Podobnou šanci měli na začátku druhé půle i hosté, ale také Satrapa domácí tým podržel. Dobře hrající Němeček připravil chvíli na to šanci Voráčkovi, ani ten ale gól nedal.

Gólu se ale diváci dočkali. Dvě minuty před koncem zápasu zahrával Kalousek roh, odražený míč se na vápně dostal ke Korešovi, ten jej posunul na Bělouška, jehož centr našel přesně Němečka. Ten na zadní tyči hlavičkoval před branku, kam si zaběhl Štěpán Koreš a dorážkou zblízka rozhodl.

Těsný náskok už domácí udrželi i přes pětiminutové nastavení a po měsíční pauze se radovali ze zisku tří bodů.

Milan Nousek (trenér Písku): „V zápase s Motorletem jsme se soustředili hlavně na to, abychom neinkasovali zbytečné góly, a bojovali jsme tak, abychom uhráli body. V předchozích zápasech jsme se snažili hrát fotbal, body nám to ale nepřineslo. Proto jsme hru tentokrát zjednodušili a zaměřili se na to, abychom nedostali gól, a naopak z nějaké šance branku dali. V závěru utkání se nám to povedlo. Doufám, že tahle výhra klukům pomůže zase získat jistotu.“