Písek v Králově Dvoře nebodoval a Cábelíky pustil v tabulce před sebe

V 7. kole České fotbalové ligy zajížděli fotbalisté FC Písek do Králova Dvora. Domácí měli před utkáním na kontě o dva body méně a Písečtí si přáli nechat Cábelíky v tabulce pod sebou, což znamenalo v Králově Dvoře neprohrát. Stal se ale pravý opak, domácí tým vyhrál 3:2 a v tabulce se dostal před Písek.

ČFL A, 7. kolo, 17. 9. 2022, 10:30 hod.
FK Králův Dvůr
3:2
Poločas: 0:1, Góly: 56. Kabele, 66. Kraus (pen.), 76. Bláha - 25. Kalousek, 80. Vlček. Rozhodčí: Melichar - Hlaváček, Polena. ŽK: 5:4 (23. Kabele, 53. Osypenko, 56. Beňo, 62. Kraus, 88. Osvald – 9. Němeček, 59. Belej, 65. Sajtl, 71. Kalousek). Diváků: 120.
FK Králův Dvůr: Krček – Fatrdle, Hell, Holý, Procházka – Osvald, Kraus, Kabele (90+2. Jelínek), Dvořák – Beňo, Osypenko.
FC Písek: Satrapa – Sajtl, Běloušek, Musa, Kotrba – Němeček, Belej – Kalousek, Koreš (72. Vlček), Voráček – Bicenc.

Hosté přitom odehráli velmi dobře první poločas. Ve 25. minutě zaútočili po pravé straně, Bicenc nahrál Marku Kalouskovi a ten poslal výstavní střelou Písek do vedení. „První poločas se nám povedl. Byli jsme dominantní, soupeře jsme k ničemu nepustili a dobrý výkon jsme korunovali gólem. Bohužel další gól jsme nepřidali, i když šance jsme na to měli,“ lituje trenér píseckých fotbalistů Milan Nousek.

Na mysli měl jistě zejména situaci ze 37. minuty, kdy dva hráči Písku postupovali proti domácí dvojici bránících hráčů, Kalousek předložil míč do výborné střelecké pozice svému kolegovi, toho však včasným vyběhnutím vychytal brankář Krček. Do druhého poločasu šel každopádně Písek s nadějným stavem 0:1.

Po přestávce se ale štěstí od hostujících fotbalistů odvrátilo. Inkasovali v rozmezí dvaceti minut tři góly a za stavu 3:1 už to měli těžké. Deset minut před koncem ještě vykřesal jiskérku naděje na zisk alespoň jednoho bodu Jiří Vlček, který dorážel úspěšně míč za bezmocného gólmana po centru Kalouska a hlavičce Voráčka. Víc toho ale Písečtí nestihli a z Králova Dvoru se vraceli bez bodového zisku.

„Rozhodl zkrat ve druhém poločase, kdy jsme dostali tři góly za sebou. Po druhé obdržené brance z penalty jsme ve snaze o vyrovnání hru trochu otevřeli a inkasovali jsme potřetí. Pak jsme sice snížili, vynutili jsme si i tlak, už to ale byla z naší strany spíš křeč,“ smutně krčí rameny Milan Nousek.

Příští týden čeká písecké fotbalisty další nelehké utkání v Plzni, kde nastoupí proti béčku domácí Viktorie.