Porážka v Plzni znamená propad na poslední příčku

Ani ve druhém venkovním střetnutí za sebou se FC Písek nedočkal bodového zisku. V Plzni v utkání dvou celků z opačných pólů tabulky ČFL prohrál s rezervou Viktorie 1:3, když už po dvaceti minutách nabral dvougólové manko.

ČFL A, 8. kolo, 25. 9. 2022, 10:30 hod.
FC Viktoria Plzeň B
3:1
Poločas: 2:0, Góly: 15. Kronus, 19. Vrba, 72. Vach – 58. Voráček. Rozhodčí: Severýn – Štípek, Vojáček. ŽK: 2:3 (Vrba 2 – Běloušek, Koreš, Belej). ČK: 0:1 (63. Kotrba). Diváků: 100.
FC Viktoria Plzeň B: Mrózek - Oravec (87. Planeta), Fišer, Čihák A. (K), Vacek (76. Keltyčka) - Falout (87. Dabani), Pešek, Sojka - Kronus (65. Krůta), Vrba, Pospíšil (65. Vach).
FC Písek: Satrapa – Sajtl (84. Novák), Běloušek, Musa, Kotrba – Belej (88. Jansa), Němeček (76. Hendrych) – Kalousek, Koreš, Voráček – Bicenc.

Žlutomodří mají nejděravější obranu v soutěži (s průměrem 3 gólů na zápas) a zlepšení nepředvedli ani v nedělním dopoledním střetnutí s nabuzeným B-týmem viktoriánů, v němž padlo rozhodnutí v úvodní 20minutovce.

Přitom Písečtí zahájili aktivně a ve 12. minutě šli do vedení, když dlouhý výkop prodloužil hlavou Voráček a Bicenc vyhrál souboj s dvojicí obránců a překonal Mrózka, ale hlavní rozhodčí odpískal faul hostujícího útočníka.

Po třech minutách se stav už změnil, jen s tím rozdílem, že na druhé straně z první vážnější možnosti Plzeňanů. Po nepřehledné situaci před Satrapovou brankou se nejlépe zorientoval Adam Kronus a zblízka nezaváhal. V 19. minutě bylo ještě hůř. Kotrba neodvrátil míč do bezpečí a po střetu s ním v šestnáctce skončil na zemi Kronus. Nařízenou penaltu proměnil Adam Vrba, který se během jedné minuty nechal vykartovat a po půl hodině musel předčasně do sprch.

V přesilovce si hosté vytvořili převahu, ale korekce skóre se dočkali až v 58. minutě povedeným volejem Martina Voráčka. Domácí byli v těchto okamžicích v útlumu, jenže zanedlouho se poměr sil na hřišti vyrovnal, když byl po ostrém zákroku vyloučen obránce Kotrba.

Viktoriáni využili otevřené písecké obrany a v 72. minutě pojistili vedení třetím gólem. Střídající Tomáš Vach přešel před vápnem přes Musu a zamířil přesně k tyči. Přes veškerou snahu Píseckých se již skóre nezměnilo. Z vyrovnané bitvy vyšli opět naprázdno.