Písek vydřel tři body, i když hrál hodinu v deseti!

Rychle opustit chvost tabulky. To byl hlavní úkol Nouskových svěřenců v páteční předehrávce 9. kola ČFL. Ve strhujícím utkání hráli žlutomodří více než hodinu v početním oslabení po červené kartě Němečka, i o deseti vstřelili Voráčkem na konci poločasu vedoucí gól a deset minut po obrátce si pojišťovací druhý dali hosté sami. Náskok 2:0 udrželi Písečtí až do konce a slavili zisk důležitých bodů.

ČFL A, 9. kolo, 30. 9. 2022, 18:30 hod.
Sokol Hostouň
2:0
Poločas: 1:0, Góly: 44. Voráček, 55. vlastní (Krunert). Rozhodčí: Kubec – Mazanec, Schveinert. ŽK: 2:4 (67. Koreš, 90+1. Sajtl – 22. Januška, 37. Neruda, 49. Bízek, 78. Hucek). ČK: 1:0 (28. Němeček). Diváků: 325.
FC Písek: Satrapa – S. Novák (80. Vokurka), Běloušek, Musa, Sajtl – Němeček, Belej – Kalousek (82. Vlček), Koreš, Voráček (80. Hendrych) – Bicenc (70. Valenta).
Sokol Hostouň: Tetour – Štětka, Kosík, Paulizzi (34. Bízek), Neruda (70. Fil. Novák) – Habovda, Krunert, Contreras (60. Hucek), Charvát (34. Miker) – Vlasák, Januška (60. Fotr).

Obě mužstva si od prvních minut uvědomovala důležitost zápasu. Písečtí potřebovali nutně bodovat, Hostouň zase nechtěla odjet s prázdnou. Nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu a tak se na první vážnější příležitost čekalo až do 28. minuty. Kalouskovu slabou střelu Tetour s přehledem kryl. „My jsme se jako minule doma s Motorletem soustředili na obranu, nechali jsme soupeře hrát s tím, že trpělivě budeme vyčkávat na naši příležitost,“ sdělil k úvodní půlhodince písecký kouč Milan Nousek.

Vzápětí domácí Němeček na půlce poslal k zemi Argentince Paulizziho a všechny plány vzaly za své. Zápas pro oba zmiňované aktéry předčasně skončil. Němeček viděl rovnou červenou kartu, obránce Hostouně musel kvůli zranění střídat.

S domácími to vypadalo bledě, jenže v oslabení se vytáhli k vynikajícímu výkonu. Bránili, útočili a co navíc, Středočechům nedovolili v koncovce téměř nic. „Hráči se vydali ze všech sil, bylo na nich vidět velké odhodlání. A také nám po dlouhé době přálo štěstí,“ podotkl kouč Milan Nousek. „Důležité bylo ustrážit Janušku, s nímž stojí a padá hra Hostouně,“ přidal další důležitý faktor k cestě za vítězstvím.

Minutu před poločasem poslal Kalousek ideální centr před branku, nejvýše vyskočil Martin Voráček a nezadržitelně hlavou skóroval. Gól do šatny s hosty pořádně zacloumal, a byť po změně stran chtěli výrazně přidat, po deseti minutách prohrávali již o dva góly.

Domácí zahrávali roh a odražený míč skončil Krunertovou zásluhou v hostouňské síti. Písek se prosadil podruhé v oslabení. Hosté sáhli k dvojnásobnému střídání, ale kromě několika závarů si nevytvořil kloudnou šanci. Naopak, v nastavení mohl po ideální Sajtlově přihrávce zvýšit uzdravený Valenta, ale sám před brankářem pálil nad.

Písek neprohrál s Hostouní ani čtvrté měření sil a potřetí v tomto ročníku udržel čisté konto. „Příští venkovní zápas v Domažlicích budeme chtít domácí výhru potvrdit a bodovat. Jsem rád, že kluci výkonem ukázali, že na poslední místo nepatříme,“ potěšilo v pátek večer trenéra Nouska.