Venku to Písku stále nejde. V Domažlicích neskóroval a prohrál 0:3

V domácích zápasech nastalo zlepšení, venku se ale fotbalisté Písku stále nemohou chytit. Ukázalo se to i v sobotu odpoledne v Domažlicích, kde Písek prohrál rozdílem tří gólů.

ČFL A, 10. kolo, 8. 10. 2022, 16:00 hod.
TJ Jiskra Domažlice
3:0
Poločas: 2:0, Góly: 16. Zajíček, 40. Došlý, 51. Kotrba (vlastní). Rozhodčí: Černý - Vojáček, Šlajs. ŽK: 2:1 (Teršl, Mužík – Musa). Diváků: 320.
TJ Jiskra Domažlice: Cherepko – Teršl (71. Sojka), Pavlík (61. Dvořák), Limberský, Rychnovský (81. Holík) – Došlý, Kuhajda, Mužík, Aubrecht (71. Brabec) - Zajíček, Vávra (61. Mlynařík).
FC Písek: Satrapa – Novák, Běloušek, Musa, Sajtl (46. Kotrba) – Vokurka (59. Hendrych), Belej – Kalousek, Koreš (74. Vlček), Voráček – Bicenc (46. Valenta).

První šanci měl sice Marek Kalousek, jeho dobrý střelecký pokus k tyči však domácí gólman vyrazil na roh. To domácí se svou první šancí naložili o mnoho lépe a Jan Zajíček poslal po čtvrthodině hry Jiskru do vedení.

Ve 30. minutě pak mohl po rychlé akci a přihrávce od Voráčka vyrovnat Bicenc, domácí obránce mu ale stačil ukopnout míč na roh. Pět minut před pauzou naopak podruhé udeřili domácí, když nádherná bomba Petra Došlého asi z pětadvaceti metrů skončila za Satrapovými zády.

Smůlu si Písečtí vybrali hned na začátku druhé půle, kdy si po přihrávce Aubrechta Adam Kotrba v tísni dal vlastní gól. To, že se hráči Písku budou domů vracet opět bez bodů, bylo v tu chvíli téměř jisté.

Hosté se i po třetí obdržené brance dál snažili, gól střídajícího Jiřího Vlčka však kvůli ofsajdu neplatil a Písku se tak nepodařilo dosáhnout ani na čestný úspěch.

Milan Nousek (trenér Písku): „O výsledku rozhodl už první poločas, kdy jsme domácím umožnili dostat se do dvougólového vedení. Tím jsme soupeře posadili na koně. Opticky jsme možná měli víc ze hry, Domažlice mají ale dostatečně zkušené mužstvo na to, aby si podobný náskok pohlídalo až do konce.“