Písek předvedl ve druhém poločase velký obrat a doma bral s béčkem Dukly všechny body

Když to nejde venku, musí písečtí fotbalisté bodovat doma. V dalším domácím utkání proti juniorce pražské Dukly to na tři body dlouho nevypadalo, díky dvanáctiminutové gólové smršti ve druhém poločase ale nakonec Písek vyhrál 3:1.

ČFL A, 11. kolo, 14. 10. 2022, 17:00 hod.
Dukla Praha B
3:1
Poločas: 0:1, Góly:62. Běloušek, 69. a 74. (pen.) Kalousek – 5. (pen.) Štefančin. Rozhodčí: Duda – Cihlář, Kříž. ŽK: 3:1 (25. Musa, 49. Běloušek, 75. Koreš – 16. Špatenka). Diváků: 333.
FC Písek: Satrapa – Novák, Musa, Běloušek, Kotrba (46. Vokurka) – Sajtl (80. Hendrych). Belej – Kalousek (80. Vlček), Koreš, Voráček (90. Malý) – Valenta (59. Bicenc).
Dukla Praha B: Spilka – Kozojed, Křenek (73. Fojt), Nikl (63. Krenciv), Konan – Ulman (73. Novotný), Douděra, Hudec, Špatenka – Štefančin (90. Löffler), Lehký.

Utkání začalo pro domácí tým nešťastně. Už v 5. minutě rozhodčí nařídil proti Písku penaltu a Jakub Štefančin ji bezpečně proměnil. Tentýž hráč mohl o chvíli později po přímočaré akci přidat druhý gól, na Satrapu v bráně ale tentokrát nevyzrál.

Štefančin proti Satrapovi neuspěl ani při své další velké šanci ve 32. minutě a ve 35. minutě pomohlo píseckému gólmanovi břevno po trestném kopu Lehkého.

Písek mohl vyrovnat v samém závěru prvního poločasu po rohovém kopu. Písečtí v první půli kopali šest rohových kopů oproti jedinému Dukly, Pražané ale byli střelecky aktivnější a po zásluze v poločase vedli. „Obdržený gól z penalty nás opět dostal do úzkých a znovu jsme museli zmobilizovat síly,“ řekl k první půli trenér Písku Milan Nousek.

Mobilizace sil přinesla ovoce až po hodině hry. Píseckou smršť odstartoval v 60. minutě hlavou Ondřej Běloušek po trestném kopu Koreše. V nejvýživnější části utkání mezi 60. a 72. minutou utkání mohl skórovat domácí Bicenc a na druhé straně nadvakrát zachránil svůj tým Satrapa.

Gólově se ale prosadil v 68. minutě až Marek Kalousek, jemuž znovu nahrával Štěpán Koreš. V 72. minutě sudí písknul penaltu také ve prospěch domácích a Marek Kalousek zvýšil na 3:1.

Dukla se už z této rány do konce zápasu nevzpamatovala. Až v poslední minutě sice hosté nastřelili tyč, body už ale domácím nikdo vzít nemohl. „Nakopl nás vyrovnávací gól. My jsme si ale za ním šli a věřil jsem, že je to jen otázka chvíle, kdy se nám ho podaří dát. Pak se nám podařilo přidat ještě další dva navrch,“ byl rád za výhru kouč Nousek.