Za druhou venkovní výhrou nakročili třígólovým nástupem

Důležité střetnutí na stadionu předposledního Baníku Sokolov písečtí fotbalisté zvládli, po necelých dvaceti minutách zadělali na rozhodující náskok a po sedmigólové přestřelce získali tři body. V tabulce si výrazně polepšili posunem do klidných vod ČFL.

ČFL A, 12. kolo, 22. 10. 2022, 10:15 hod.
FK Baník Sokolov
3:4
Poločas: 1:3, Góly: 27. a 50. Vokáč, 87. Nwachukwa – 16. a 57. Voráček, 9. Koreš, 19. Běloušek. Rozhodčí: Mudra - Kastl, Pálek. ŽK: 1:3 (34. Toure – 43. Musa, 54. Valenta, 90+1. Kotrba). Diváků: 150.
FK Baník Sokolov: Hrabačka – Toure (46. Strmiska), Diamonde (72. Peška), Rybař, Žilák – Vranovci (82. Čížek), Debellis (72. Nwachukwa), Ainca, Krlička – Vokáč, Majka (72. Kapolka).
FC Písek: Satrapa – Vokurka, Běloušek, Musa, Novák – Belej (86. Kotrba), Koreš, Voráček (77. Malý) – Bicenc (77. Vlček), Valenta (57. Hendrych), Kalousek (86. Mařík).

Proti Sokolovu vloni nezískali Nouskovi svěřenci ani bod, když obě střetnutí těsně prohráli (a v obou také lilo jako z konve). A do třetice už to žlutomodrým vyšlo.

V ofenzivně laděné sestavě se soustředili na dobrý vstup do zápasu, který jim v předchozích venkovních vystoupeních činil velké problémy, a po více než dvouměsíční přestávce se radovali z vítězství na soupeřově půdě.

Na světelné tabuli svítila 19. minuta a sokolovští příznivci nevěřili svým očím. Písek si zajistil vedení 3:0 a vypadalo to rozhodnutou partii.

Od začátku se hrálo nahoru dolů, živo bylo před oběma brankami. Přímočaré brejky do otevřené obrany domácích dokázal Písek zúročit. Již v 9. minutě zakončil Bicencovu přihrávku do prázdné branky Štěpán Koreš. V 16. minutě Martin Voráček zaskočil domácího brankáře střelou z velkého vápna a rázem byl stav 0:2. Výtečný nástup završil po rozehraném rohu a Kalouskově přihrávce před branku kapitán Ondřej Běloušek lišáckou patičkou.

Sokolov ale nekapituloval a dvěma zásahy Rostislava Vokáče po rozebrání hostující obrany se vrátili zpátky do hry. Domácí ožili, ale jejich naděje zhasly už po sedmi minutách. Belej vyslal do šestnáctky Martina Voráčka, který pohotově překonal vybíhajícího brankáře a vrátil Písku dvoubrankové vedení.

Baníku nepomohlo ani trojnásobné střídání, poslední korekci učinil střídající Nwachukwa, který potrestal Satrapovu chybu při rozehrávce a uzavřel skóre divokého střetnutí na 3:4. Písek poskočil vítězstvím na sedmou příčku, Sokolov se propadl na chvost třetí ligy.

Milan Nousek ml. (trenér Písku): „Věděli, že domácí jsou dobří na míči, záměrně jsme je v úvodu nechali hrát a pokusili jsme se z jejich ztrát vytěžit maximum. A to se nám třemi góly povedlo. Rychlé vedení vedlo k podcenění soupeře, který se nám po přestávce dostal na dostřel jediného gólu, ale naštěstí jsme zakrátko přidali čtvrtou branku a zbytek zápasu jsme si na čím dál těžším terénu již pohlídali. A až na zbytečnou chybu v závěru jsme náskok zkušeně udrželi a domácí už k ničemu nepustili. Tři body po bojovném výkonu samozřejmě těší, stejně jako výrazný vzestup v tabulce. Příště nás doma čeká druhá Admira Praha, soupeř úplně jiného kalibru, a my se pokusíme venkovní vítězství potvrdit před vlastními fanoušky.“