Vltavín trestal okénka v písecké obraně

K poslednímu venkovnímu střetnutí zajížděli Písečtí na trávník Loko Vltavín a podobně jako v minulém utkání s Admirou vyšli proti soupeři z Prahy střelecky i bodově naprázdno. S Vltavínem žlutomodří prohráli 0:3. V derniéře přivítají příští sobotu Povltavskou fotbalovou akademii.

ČFL A, 14. kolo, 5. 11. 2022, 10:15 hod.
Loko Vltavín
3:0
Poločas: 1:0, Góly: 23. Maione, 47. Čejda, 68. Klimenda. Rozhodčí: Kvaček – Vojtěch, Svoboda. ŽK: 1:4 (87. Borkovec – 18. Belej, 25. Valenta, 47. Sajtl, 51. Koreš). Diváků: 385.
Loko Vltavín: Štorc – Jelínek (34. Lehocký), Hušek, Matějka, Klimenda (79. Lo Pape) – Podzimek, Borkovec, Šimáček (85. Žiga), Kokeš – Maione (79. Veselý), Čejda (79. Sene).
FC Písek: Satrapa – Malý, Běloušek, Němeček, Vokurka – Sajtl, Belej (69. Vlček) – Kalousek (46. Bicenc), Koreš (69. Mařík), Voráček – Valenta (59. Hendrych).

Písek předčil domácí ve střelách na branku, ale Vltavín dokonale těžil z chyb píseckých obránců, kteří včas nepokryli nabíhající protihráče.

První velké a zcela zbytečné zaváhání převedla zadní řada Písku ve 23. minutě, kdy neodvrátila míč do bezpečí, domácí jej vrátili k šestnáctce, kde hlavou dostal ideální přihrávku za obranu Ital Maione, obešel i Satrapu a z úhlu nekompromisně zavěsil.

Písek v nástupu do druhého dějství inkasoval podruhé. Kapitán Podzimek nacentroval na malé vápno, kde nestřežený útočník Čejda zblízka zvýšil na 2:0.

V 51. minutě byl v šestnáctce přidržen Koreš, ale podle rozhodčího pád nafilmoval a obdržel žlutou kartu. Hosté se snažili o korekci stavu, několikrát zahrozili, ale v 67. minutě jejich naděje definitivně pohřbili Pražané třetím gólem. Po akci Maioneho skončil míč na břevně, následně po střele z vápna zase na tyči a do třetice jej propasíroval za Satrapova záda Klimenda.

Ve zbývajících 20 minutách už se skóre nezměnilo, Písek ani napodruhé v letošním roce s Vltavínem nebodoval a odjel z Prahy s krutou porážkou 0:3.

Trenér Milana Nouska mrzely hrubice při bránění soupeřových útočných akcí. „Odehráli jsme vyrovnanou partii, ale zase jsme zaplatili za individuální chyby v obraně. Vltavínu jsme góly doslova darovali. Na rozdíl od nás dokázal nabídnuté šance využit. My jsme zahrozili dvakrát Korešem, pak na něj byl podle mě faul v šestnáctce, ale nepískalo se. Škoda. Vyrovnaný zápas rozhodly naše chyby. V závěrečném domácím střetnutí se chceme rozloučit s ne moc pěkným podzimem vítězstvím,“ vzhlíží optimisticky do podzimní derniéry s Povltavskou akademií ze Štěchovic.