Písek se s podzimem rozloučil důležitou výhrou nad Povltavskou

Důležitou výhrou nad Povltavskou akademií se rozloučili s podzimem fotbalisté Písku. Utkání skoupé na šance rozhodl devět minut před koncem domácí Michal Němeček, který po standardce Kalouska z pravé strany se štěstím dotlačil míč do sítě.

ČFL A, 15. kolo, 12. 11. 2022, 10:15 hod.
Povltavská fotbalová akademie
1:0
Poločas: 0:0, Góly: 81. Němeček. Rozhodčí: Doubrava – Zoufalý, Šafránková. ŽK: 4:2 (Malý, Voráček, Sajtl, Koreš – Lanc, Jakobovský). Diváků: 160.
FC Písek: Satrapa – Vokurka, Musa, Běloušek, Malý (62. Kotrba) – Sajtl (90. Hendrych), Němeček (82. Vlček) – Kalousek, Koreš, Voráček (90. Novák) – Belej (62. Bicenc).
Povltavská fotbalová akademie: Benada – Lanc, Rudavskyj, Vala, Masopust – Drobílek, Jakobovský, L. Novák, Budínský (82. Košata) – M. Novák, Hejda (63. Chrolenok).

Ve vyrovnaném prvním poločase mohl v 17. minutě skórovat Štěpán Koreš, z malého vápna však poslal hlavou míč vedle. Na druhé straně se za hlavu držel ve 30. minutě hostující Novák, jenž pálil velice nepřesně z dobré pozice uvnitř vápna.

Gólmani byli dlouho téměř bez práce, v 57. minutě se ale hosté po dlouhém výkopu brankáře Benady dostali do brejku dva na jednoho a písecký Satrapa musel zachraňovat situaci.

S přibývajícími minutami to vypadalo, že se diváci gólu nedočkají, až přišel zmíněný trestný kop z pravé strany a šťastné zakončení Němečka.

Povltavská vrhla v závěru všechny síly do útoku, z brejku ale mohli přidat druhou pojistku Písečtí. To se nestalo, mrzet to ale hráče Písku příliš nemusí, protože důležité tři body zůstaly doma.

Milan Nousek (trenér Písku): „Bylo to těžké utkání. Soupeř byl velice dobře připravený, vzadu bránil v pěti lidech a bylo těžké se dostat do jeho velice dobře poskládaného bloku. Hosté hrozili z brejků, naštěstí jsme jim jich moc nepovolili. Na konci se nám pak podařilo po trestném kopu vstřelit s přispěním hostujících obránců vítězný gól. Jsem za to moc rád, kluci si to odmakali, trpělivě si počkali na šanci a vítězství si nakonec zasloužili.“