Rychlý konec v poháru. Písecké fiasko v Soběslavi

Sotva naskočili do poháru, už v něm končí. Písečtí nečekaně podlehli divizní Soběslavi vysoko 0:3. Utkání výrazně ovlivnil neproměněný pokutový kop.

MOL Cup , 1. kolo, 17. 8. 2022, 17:00 hod.
FK Spartak Soběslav
3:0
Poločas: 1:0, Góly: 36. (pen.) Kutner, 66. Hájek, 75. D. Vaněk. Rozhodčí: Vychodil – Kotalík, Novotný. ŽK: 0:2 (Lukeš, Koreš). Diváků: 257.
FK Spartak Soběslav: Červenec – Hromada (59. Pavlík), Bouchal, Kubart, Větrovský – Vrána, Boucník (59. Hoffmann), Kutner, Mazouch (74. D. Vaněk) – Podhradský (74. F. Vaněk), Hájek (82. Dvořák). Trenér Hajič.
FC Písek: Lukeš – Malý, Běloušek (79. Vokurka), Němeček, Kotrba – Novák (62. Koreš) – Kalousek, Vlček, Stejskal, Voráček – Bicenc. Trenér Nousek.

V sestavě Písku nastala řada změn. V brance se představil debutující Lukeš, příležitost dostali mladíci Malý, Vlček a Novák. Kvůli drobným zraněním byli jen na střídačce Koreš s Jansou, mimo hru je Hendrych.

Začátek patřil Píseckým, zatlačili domácí na jejich polovinu a v 15. minutě měli obrovskou možnost získat vedení a uklidnit se. Po faulu na Kalouska nařídil rozhodčí penaltu, ale Bicenc nemířil přesně.

Po půl hodině získali výhodu pokutového kopu za ruku domácí a Kutner bezpečně proměnil. Spartak poctivě bránil, zalezl do obranné ulity a Píseckým se hrálo do plných těžce.

Druhou ránu zasadil Písku v 66. minutě z brejku Hájek a poslal Soběslav do dvoubrankového vedení. Písek měl převahu, ale vyložené šance si nevytvořil. Naopak, v 75. minutě přišel další povedený protiútok domácích do otevřené obrany a střídající Hoffmann korunoval výhru Soběslavi v pohárovém derby.

"My jsme ten zápas prostě nezvládli. Tentokrát dostali příležitost hráči širšího kádru, ale kvalitu nepotvrdili. Domácí přečkali náš prvotní tlak a my jsme navíc neproměnili penaltu. Soupeř naopak penaltu následně proměnil a pro nás pak bylo těžké se k nim dostat. Nebyli jsme trpěliví a vytvářeli jsme spoustu chyb v přechodové fázi, z čehož domácí těžili. Předvedli jsme hrozný výkon. Takto se nemůžeme prezentovat v poháru, v lize ani v přátelských utkáních. Mladí se přesvědčili, že na sobě musí ještě hodně pracovat a že je to běh na dlouhou trať. Ale ani zkušení hráči si nepočínali o moc lépe," hodnotil po skončení zápasu kouč Milan Nousek.