V první přípravě výhra nad Č. Krumlovem. Skórovali navrátilci

Písečtí fotbalisté si v úvodním střetnutí zimní přípravy připisují vítězství, když porazili Č. Krumlov. Žlutomodří měli od začátku převahu, kterou korunovali vedoucí trefou. Po přestávce navýšili svůj náskok a sympaticky bojující hosté zanedlouho korigovali na konečných 2:1.

Muži příprava , Přátelské utkání, 14. 1. 2023, 10:15 hod.
FK Slavoj Český Krumlov
2:1
Poločas: 1:0, Góly: 29. Martin Kynkor, 69. Vonášek – 71. Strapek. Rozhodčí: Němec – Žemlička, Kaštánek. Bez karet. Diváků: 80.
FC Písek: Satrapa (46. Lukeš) – Novák, Němeček, Kašpar, Malý – Martin Kynkor, Hendrych – Kalousek, Koreš, Voráček – Kohout. V poločase střídali Mich. Kynkor, Vokurka, Pícha, Bicenc, Kotrba, Vonášek.
FK Slavoj Český Krumlov: Beránek – Trmal, Kabele, Svoboda, Kuna – Vávra, Kolář, Novák, Strapek, Matuška – Parakhnenko. Střídal Ryneš.

První zápas zimní přípravy se odehrál na umělém trávníku za krásného slunečného počasí.

S kapitánskou páskou vedl písecký tým do prvního střetnutí v novém roce dorostenecký zadák Jakub Kašpar, v útoku dostal příležitost teprve 16letý Dan Kohout, který oblékl Belejův dres, jenž se zkouší prosadit v druholigové Příbrami. Naopak ostřílení obránci Běloušek se Sajtlem do hry nezasáhli.

Krumlovské zkosila marodka, k Otavě dorazili pouze s jedním náhradníkem, ale i přesto se ukázali v dobré světle a domácímu favoritovi dokázali vzdorovat po celých devadesát minut.

Písečtí byli od začátku aktivní, získali převahu, ale zakončení vázlo. Až ve 30. minutě si po centru do šestnáctky vedl důrazně v souboji s protihráčem Martin Kynkor a navrátilec z hostování v divizních Tochovicích následně překonal Beránka.

Hosté se první poločas do výraznější příležitosti nedostali, hned po obrátce měli jedinečnou možnost vyrovnat, ale samostatný nájezd na brankáře Lukeše nevyužili.

Trenér Nousek dal do druhé půle šanci dalším mladíkům ze střídačky. Ti se z několika šancí prosadili až v 69. minutě, kdy Jan Vonášek (na podzim opět hostoval v Olešníku) potrestal chybnou rozehrávku soupeře a poslal míč z velké dálky do opuštěné branky.

Vzápětí předvedla stejnou chybu i písecká obrana a Michal Strapek z hranice velkého vápna prostřelil Lukeše. V závěru byl před oběma brankami klid a domácí dovedli utkání k vítěznému konci.

„Hodnocení je tentokrát jiné než u ostatních zápasů, protože týden nabíráme kondici a je to opravdu ostré. Včera se hráči trošku víc potkali s míčem. Některé pasáže byly dobré, v některých jim ten míč překážel. Nohy byly těžké. U některých hráčů byla koordinace na hraně. Jsem rád, že to kluci odehráli a splnilo to i tréninkový účel. Zápas to nebyl vůbec špatný, Krumlov chtěl hrát a dařilo se mu to po celou dobu velice slušně," komentoval první letošní duel kormidelník Písku Milan Nousek ml.