Písek tahal za kratší konec. Dukle Praha podlehl 1:5

Ve druhém utkání v rámci zimní přípravy domácí FC Písek nestačil na druholigovou Duklu Praha, která sobotním střetnutím zakončila soustředění u Otavy. Svěřenci Petra Rady rozhodli o svém zaslouženém vítězství již v prvním poločase. Favorit z F:NL nakonec vyhrál rozdílem čtyř gólů 5:1.

Muži příprava , Přátelské utkání, 21. 1. 2023, 10:15 hod.
FK Dukla Praha
1:5
Poločas: 1:4, Góly: 33. Bicenc – 21. Špatenka, 25. vlastní (Vokurka), 30. Moulis, 41. Buchvaldek, 81. Červenka. Rozhodčí: Hocek – J. Pečenka, Kotalík. Diváků: 90.
FC Písek: Lukeš – Novák, Němeček, Vokurka, Kotrba – Martin Kynkor, Hendrych – Štěch, Kalousek, Voráček – Bicenc. Střídali Satrapa (B), Kohout, Kašpar, Malý, Vonášek, Pícha.
FK Dukla Praha: Čvrtečka – Ullman, Piroch, Peterka, Hrubeš – Buchvaldek, Havelka, Barac, Moulis – Matějka, Špatenka. Střídali Štovíček (B), Lehký, Hudec, Uhlíř, Kozel, Červenka, Hodek, Douděra, Holiš, Zapletal.

Písečtí nastoupili k utkání s Duklou bez svých tří opor Bělouška, Koreše a Sajtla, kteří jsou na marodce. S nimi píseckému týmu chyběl zároveň i klid na míči a zkušenosti, což se projevilo zejména v prvním poločase, v němž favorizovaná Dukla dominovala.

Na první gól Pražané čekali do 21. minuty, kdy se prosadil Špatenka. Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Chvíli na to si dal domácí Vokurka vlastní branku a pro Písecké nešťastnou desetiminutovku zakončil dalším gólem Moulis. To běžela třicátá minuta a domácí v tu chvíli prohrával 0:3.

Ve 33. minutě sice domácí Bicenc snížil na 1:3, Dukla si ale ještě do poločasu vzala tříbrankový náskok zpět, když čtyři minuty před koncem první půle skóroval Buchvaldek. „Byli jsme velice naivní v rozehrávce, situace jsme řešili laxně a Dukla dokázala naše chyby potrestat,“ hodnotí trenér Milan Nousek výkon Písku v první půli.

Ani ve druhém poločase nepřišlo z písecké strany výraznější zlepšení. Kromě nebezpečné hlavičky Kašpara po rohovém kopu k žádnému vážnému ohrožení brankáře Pražanů nedošlo. „Dukla prostřídala o přestávce sestavu a nastoupil proti nám kompletně nový tým. Na hřišti to bylo trochu znát, i tak ale měl soupeř svoji kvalitu,“ říká Milan Nousek.

Domácí se dostávali ve druhých pětačtyřiceti minutách do šancí sporadicky a devět minut před koncem naopak inkasovali ještě jeden gól z kopačky Červenky, jenž upravil na konečných 1:5. Výhra Dukly byla zasloužená.

Příští týden sehrají žlutomodří dva domácí zápasy. Ve čtvrtek se střetnou s béčkem mistrovské Viktorie Plzeň (18) a v sobotu s dorostem Baníku Ostrava (10,15). Změna nastala u utkání se Spartou B. Ta zrušila soustředění v Písku a tím se mění pořadatelství. Hrát se bude na Strahově v neděli 19. února od 11 hodin.