Ze čtvrteční přípravy odešlo spokojenější béčko plzeňské Viktorky

V pořadí třetí herní test podstoupil FC Písek ve čtvrtečním podvečeru s rezervou Viktorie Plzeň, která tu polyká tréninkové dávky v rámci soustředění. Po nerozhodné první půli zvítězili Západočeši 2:1. Jediný gól hostitelů vsítil Marek Kalousek. Ostrá příprava pokračuje. Na sobotu dopoledne si Písečtí pozvali dorost Baníku Ostrava U19.

Muži příprava , Přátelské utkání, 26. 1. 2023, 18:00 hod.
FC Písek
FC Viktoria Plzeň B
1:2
Poločas: 1:1, Góly: Kalousek – Gaszczyk, Čihák. Rozhodčí: Rejžek – Žemlička, Brodský.
FC Písek: Lukeš – Malý, Němeček, Kašpar, Vokurka – Martin Kynkor, Koreš – Štěch, Kalousek, Voráček – Bicenc. Střídali Satrapa, Novák, Michal Kynkor, Kohout, Vonášek, Pícha, Kotrba, Hendrych.
FC Viktoria Plzeň B: Daněk – Červený, Čihák, Vacek, Vach – Novák, Pešek, Planeta, Gaszczyk – Krůta, Pospíšil. Střídali Fišer, Paluska, Secký, Deml, Oravec, Hašek, Štauber, Lorinz, Vlček.

Rezerva plzeňské Viktorie patřila na podzim v ČFL k nejlepším. Po podzimu čtvrtý nejlepší tým soutěže, který na vedoucí béčko Bohemians ztrácí jen dva body, prokázal svou kvalitu i v přípravě proti Písku.

„Máme za sebou další přípravný zápas, který splnil svůj účel, zejména pokud jde o prověrku fyzické připravenosti,“ uvedl kouč Milan Nousek. S výkonem už ale moc spokojený nebyl. Na hráčích se podle něj možná podepisuje víc než je zdrávo to, že tým je nyní ve fázi hrubé přípravy.

Úvodní 45minutovka skončila smírně. „První poločas ale z naší strany nebyl úplně špatný,“ mírní svou kritiku písecký kormidelník. „Hra byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách a poločasový stav 1:1 odpovídal průběhu hry,“ zmínil Nousek při hodnocení zápasu.

Písek šel v první půli do vedení zásluhou Marka Kalouska. Domácí předvedli dobrý presink uprostřed hřiště a domácí záložník dobře vyřešil přečíslení tři na dva pěknou střelou k tyči. Plzeňští vyrovnali na 1:1 pět minut před poločasovou pauzou a autorem gólu byl Pavel Gaszczyk.

Ve druhém poločase trenér Písku prostřídal sestavu a hra už nebyla tak urovnaná. Plzeň byla po změně stran lepším mužstvem a svou převahu vyjádřila rozhodující brankou obránce Adama Čiháka. „Nemohu říct, že by v tomto utkání bylo z naší strany všechno špatně, ale některé situace jsme neřešili dobře, z čehož profitoval soupeř,“ řekl Milan Nousek, který už měl k dispozici Štěpána Koreše.

Písečtí mají nyní náročný program. Už v sobotu dopoledne hrají s dorostem Baníku Ostrava a trenér ví, že proti běhavým ostravským mladíkům nepůjde o procházku růžovým sadem.