Zbytečné chyby stály lepší výsledek. Z výhry se těšili dorostenci Baníku

Písečtí sehráli během tří dnů druhé utkání, z něhož v sobotním dopoledni v notně omlazené sestavě opět odešli poraženi výsledkem 1:2. Proti staršímu dorostu Baníku Ostrava, který je v Táboře na soustředění, dostalo příležitost ukázat se několik benjamínků z píseckého dorostu. Po třetí prohře v řadě si žlutomodří mohou napravit reputaci již v úterý 31. ledna, kdy se střetnou s dorostem Viktorie Plzeň U19 (od 18 hod.).

Muži příprava , Přátelské utkání, 28. 1. 2023, 10:15 hod.
FC Baník Ostrava U19
1:2
Poločas: 0:2, Góly: 52. Malý - 10. vlastní (Mich. Kynkor), 40. Frolek. Rozhodčí: Kaštánek - Pravda, Smola.
FC Písek: Satrapa – Sajtl (46. Maroušek), Němeček, Mich, Kynkor (46. Kašpar), Vokurka (46. Novák) – Martin Kynkor (46. Vonášek), Hendrych – Souhrada, Štěch, Pícha (46. Malý) – Kohout (46. Baďura).
FC Baník Ostrava U19: Kubný – Kowalczyk, Remiáš, Jiříček – Pantok, Blažej – Koutný, Diviš, Slipchenko – Frolek. Střídali Sirotek, Badošek, Zelenka, Krejčí, Petruška, Málek, Struhař.

Písecký trenér Milan Nousek tušil, že běhaví mladíci ostravského Baníku nebudou jeho svěřencům snadnými sparingpartnery, a to se v samotném utkání potvrdilo.

Devatenáctka Baníku hraje nejvyšší dorosteneckou soutěž a kouč Písku přizpůsobil tomuto soupeři sestavu. „V zápase dostali prostor hráči, u nichž se rozhodujeme, jakým způsobem u nás budou dál působit. Dále dostalo šanci několik kluků z naší devatenáctky a řekl bych, že to zvládli velice obstojně,“ byl trenér Nousek i přes porážku spokojený s některými individuálními výkony. Zároveň však dodal, že týmový výkon nebyl dobrý.

Ostravští mladíci ukázali v prvním poločase dobrou kvalitu, a i když se do souvislejšího tlaku nedostali, dvakrát se jim podařilo skórovat. Už po deseti minutách zásluhou vlastního gólu Michala Kynkora, pět minut před pauzou se prosadil Frolek. „Opět jsme doplatili na individuální chyby, jakých bychom se dopouštět neměli,“ řekl Milan Nousek, který vyslal do druhé půle šest čerstvých hráčů a na hrot se posunul Štěch.

Sedm minut po přestávce dostal domácí Karel Malý dobrou průnikovou přihrávku mezi obránci od Němečka a tváří v tvář ostravskému gólmanovi byl úspěšný.

Další gólovou šanci už si písečtí fotbalisté nepřipravili a ze hřiště tedy odešli poraženi 1:2. „Některé situace se daly řešit lépe. Nedařilo se nám dostat míč zejména z pravé strany před bránu, a proto jsme se nedostali do lepšího zakončení,“ posteskl si Nousek.